BAŞTANBAŞA BRİTANYA TURU

BAŞTANBAŞA BRİTANYA

İNGİLTERE / GALLER / İSKOÇYA

KUZEY İRLANDA / İRLANDA

Londra (2) (Oxford – Stratford upon Avon) / Chester (1) (Convy) Liverpool (1) (Göller Bölgesi) Edinburgh (2) (Holyrood Sarayı – Edinburg Kalesi - Loch Lomond – Glasgow) Ayr (1) (Belfast – Titanic Müzesi) / Dublin (2) (Powerscourt Bahçeleri – Şelalesi)

Türk Hava yolları ile 09 GECE / 10 GÜN

Rezervasyon
3,099 3,408 € /
BİZ SİZİ ARAYALIM
Genel Bilgiler
Dahil Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Galeri
Ödeme Koşulları

İSTANBUL / LONDRA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde sabah saat 04:30’da buluşma. Tur rehberinin gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Ardından, Türk Havayolları’na ait TK 1981 no.lu sefer ile saat 07:25’de Birleşik Krallığın başkenti Londra’ya hareket ve yerel saat ile 09:35’de Gatwick Havalimanı’na varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce harikulade güzellikteki multikültürel tarihi dokusu ile dünyanın en önemli eğlence merkezlerinden biri olan Londra’yı tanıtan kapsamlı panoramik bir şehir turu yapacağız. Bu turumuzda Parlamento Binası, Big Ben Saat Kulesi, ünlü Eros heykeli, birbirinden şık cafe ve sokak ressamlarının bulunduğu Piccadilly Circus, kutlamaların vazgeçilmez adresi Aslanlı Meydan olarak bilinen Trafalgar Meydanı, İngiliz Kraliyet Ailesinin evi olarak bilinen Buckingham Sarayı, Downing Street, en gözde alışveriş merkezi Oxford Caddesi, dünya üzerinde ifadenin en çok özgürleştiği, “Serbest Kürsü" kavramının anavatanı Hyde Park’ı göreceğiz. Turdan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, rehberleri eşliğinde Victoria döneminde sebze-meyve hali olarak kullanılan, günümüzde de çeşitli hediyelik eşya, antika, giyim mağazaları ve konser veren müzisyenleri ile oldukça renkli Covent Garden'da alışveriş yapabilirler. Geceleme otelimizde.

LONDRA (MADAM TUSSAUDS & LONDON EYE)

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz öğleden sonra ekstra olarak rehberleri eşliğinde Madame Tussauds Mumyalar Müzesi & London Eye - Tam günlük yürüyüş turuna katılabilirler. Günün ilk ziyaret yeri dünyaca ünlü sanatçı, sporcu ve politikacılarının birebir canlıymışcasına mumya heykellerinin yapıldığı Madamme Tussaud's müzesini göreceğiz. Bu tur sırasında Londra’nın ünlü dönme dolabı olan London Eye'dan tam 135m yükseklikten Londra'yı yaklaşık 40 km kadar öteye kadar görme olanağımız olacak. Ayrıca otobüs ile şehir turu yapılırken teknik ve yasal nedenlerle önünde duramadığımız ve Londra denilince akla gelen birçok tarihi yapıyı ve bölgeyi rehberinizin ayrıntılı anlatımıyla gezebilirsiniz. Tur sırasında ünlü saat kulesi Big Ben, Parlamento Binası, Başbakanlık Binası, Trafalgar ve Leicester Meydanları, ünlü alışveriş Caddeleri Oxford ve Regent, Piccadilly, Southwark ve Westminster Katedralleri, TaTe Modern Galerisi, Millennium Köprüsü, Londra’nın Topkapı Sarayı sayılabilecek Tower of London, Londra'nın simgesi Tower Bridge ve birçok önemli mekanın yakından resimlerini çekme şansı bulacaksınız. Geceleme otelimizde.

LONDRA / OXFORD / STRATFORD upon AVON / CHESTER

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel otobüsümüz ile Londra’dan ayrılacağız. İlk durağımız İngiltere’nin en eski Üniversitesinin bulunduğu Oxford olacak. Barok mimarisinin incilerini göreceğiniz bu şehirde kendinizi Ortacağ’da hissedebilirsiniz. Yürüyerek yapacağımız şehir turu size bu şehrin güzelliklerini görmenizde yardım edecektir. Daha sonra Cotswolds Köyleri arasından geçerken, bölgeden birçok sanatçı çıkmasına imkan veren ve bir masalın içindeymiş gibi hissedeceğiniz bölgeyi gezinin en guzel bölgeleri arasına koyacaksınız. Ünlü şair William Shakespeare’in doğduğu güzel şehir STRATFORD UPON AVON bir sonraki ziyaret noktamız. Burası aynı zamanda Londra’dan sonra en fazla turist çeken şehirdir. Şehir içinde şair Shakespeare’in mezarını (eğer kilisede bir program yoksa) görme fırsatımız da olacak. Ziyaret sonrası konaklama yapacağımız CHESTER şehrine doğru yola çıkacağız. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğini geleneksel bir İngiliz Pub’ında alacağız. Geceleme otelimizde.

CHESTER / CONVY / LİVERPOOL

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Chester sehrinde yürüyerek kısa bir şehir turumuz olacak. Sonra doğa güzellikleri ile dolu, manzaralı bir yolda otobüs yolculuğumuza devam edeceğiz. Bugün Kuzey Gallerin doğası ve tarihi bizi bekliyor. Öncelikle Llangollen kasabası ve daha sonra Betws-y-Coed ve Llanberis kasabalarından geçerek Britanya Krallarının en büyük erkek çocuklarının Galler Prensi ünvanını aldıkları Caernarfon Kalesini göreceğiz. Daha sonra Conwy kasabasında kısa bir yürüyüş yapıp Liverpool’a gideceğiz. Liverpool’u tanıtan panoramik bir şehir turu gerçekleştireceğiz. İngiltere’nin bu önemli sanayi ve ticaret kenti, son elli yılda ekonomik rolünün yanında kültürel anlamda da hızlı bir yükselme içine girdi. 1960’larda buradan çıkan “The Beatles” topluluğu, Liverpool’u dünyaya tanıtırken, şehrin eşsiz mimari örnekleri ve zengin sergi ve müzeleri, onu 2004’te UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne ve 2008’de Avrupa kültür başkentliğine taşıdı. Şehrin adını taşıyan spor kulübünün de futboldaki başarısıyla dünyaca tanınan Liverpool turumuzda çok ilginç Metropolitan ve Anglikan katedrallerini gördükten sonra Albert Dock’ta devlet tarafından birinci derecede koruma altına alınmış tarihi binaları göreceğiz. Geceleme Liverpool’da ki otelimizde.

LIVERPOOL / GÖLLER BÖLGESİ / EDİNBURG

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra muhteşem manzaralar sunan Göller Bölgesine doğru yolculuğumuza başlayacağız. İngiltere’nin en büyük gölü olan ve su sporlarında Dünya yarışmalarına ev sahipliği yapan Winderemere gölünde 1 saatlik keyifli bir tekne turu yapacağız. Yaklaşık 400 gölün bulunduğu bu tabiat harikası bölge hem yerli, hem de yabancı turistlerin favori yerlerindendir. Sonra Ambleside ve Grasmere kasabaları içinden geçip 250 yıldır insanların ‘Gönül evliliklerini’ yaptığı ve bu konuda güzel bir tarihi olan Gretna Green’e varacağız. Belki konuklarımızdan isteyen çiftleri burada tekrar evlendirebiliriz. Ardından tarihi posta yolunu izleyerek İskoçya’nın başkenti Edinburg’a devam edeceğiz ve varışın akabinde. Geceleme otelimizde.

EDİNBURGH

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan bu güzel şehri tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Turumuz esnasında Princess Street, Royal Mile, Edinburgh Kalesi, Holyrood Sarayı ve St. Giles Katedrali göreceğimiz yerler arasında. Turdan sonra şehrin simgesi sayılan Edinburgh Kalesi’ni ziyaret edeceğiz, Edinburg’un üzerinde gözüken bu görkemli kale, yüksek bazalt kayası üzerine inşa edilmiştir. 1639 yılına kadar İskoçya Parlemento binası olarak da kullanılan Büyük Salon, Saray, Azize Margaret Şapeli, Askeri Hapishane ve Vali Konağı, Edingburgh Kalesi içerisinde göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Turdan sonra Edinburgh'daki Holyrood Sarayı’nı göreceğiz. Saray Britanya kraliyet ailesinin İskoçya'daki rezidansıdır. 1128 yılında buraya Holyrood Abbey adı verilen ve "Abtei" tabir edilen bir kilise hücresi inşaa edildi. (Abtei'lar rahibelerin ömürlerini ibadet ve tanrıya adayarak geçirdikleri yerlerdir.) Bir zamanlar "Abtei"'ın misafirhanesi olan bölüm adım adım genişletildi; ayrıca 1528-1532 yılları arasında arazinin kuzey batısında birçok şeyin yanında bir ikâmet kulesi oluştu. Palace of Holyrood House bugün ki şekliyle 17. yüzyılda inşa edildi. Sarayın tarihe geçişinin en önemli sebebi ise içinde zaman zaman ikamet eden Mary Stuart sayesindedir. Turdan sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz İskoçya Ulusal Galerisi’ni gezebilirler, Edinburgh’un şık mağazalarından alışveriş yapabilir veya Rose Street barlarının zincir oyununa katılabilirler. Akşamüzeri otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği yemekli geleneksel İskoç gecesi turuna iştirak edebilirler. Geceleme otelimizde.

EDİNBURG / LOCH LOMOND / GLASGOW / AYR

Sabah kahvaltısından sonra unutulmayacak bir güne hazır olunuz. Otobüsümüz bizi ilk önce ünlü film Braveheart filminde konusu geçen Stirling Kalesine götürecek. Bu kale civarında İskoçlar, İngilizlere karşı tam 7 önemli zafer kazanmıştır (Stirling Kalesi panoramik olarak görülecektir). Aynı zamanda küçük bir şehir olan Stirling'ten çıkıp, otobüsümüz bize Aberfoyle ve Trossachs bölgesini gezdirecek. Burada Kraliçe Elizabeth ormanları içinden geçecek, bazı küçük göller göreceğiz. İskoç Göller bölgesinin en güzel gölü olan Lemond gölü etrafında dolaşırken göreceğiniz manzaralar belleklerinizden hiç çıkmayacaktır. Öğleden sonra geç saatlerde Glasgow'a varacağız. Glasgow şehir turu sonrası, ünlü George meydanında durup, yürüyerek yaklaşık 30 dakikalık küçük bir gezintimiz olacak. Vaktimiz olursa modern mimarinin / dizaynın kurucularından olan Mackintosh'un Willow Tea Room'unu görüp güzel bir çay içebilirsiniz. Daha sonra Ayr’a transfer. Geceleme otelimizde.

AYR / BELFAST / DUBLİN

Sabah erkenden alacağımız kahvaltı sonrası Cairnryan Limanına transfer. Buradan Stena Line feribotları ile Belfast’a geçeceğiz. Kuzey İrlanda’nın en büyük şehri ve başkenti Belfast’da panoramik bir şehir turu yapacağız. Tur sırasında ünlu Barış duvarını, ayrılıkçı örgüt IRA kuruluş bölgesini ve halen etkin oldugu bölgeleri, Titanic Müzesini (giriş yapmayıp sadece binanın alışveriş yapılan bölümünü, hediyelik almak isteyen misafirlerimiz için ziyaret edeceğiz) ve Parlamento binasını göreceğiz. Daha sonra özel aracımız ile Dublin’e hareket. Yaklaşık 2,5 saatlik keyifli bir yolculuğun ardından otelimize varış. Şehri keşfetmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

DUBLİN (POWERCORT GARDENS & WATERFALLS)

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra tam günlük bir Dublin ve South Coast & Gardens şehir turu gerçekleştireceğiz. Göreceğimiz yerler arasında Dublin Bay, İrlanda’nın en eski şehirlerinden Dun Laoghaire, James Joyce Kulesi, Wicklaow Dağları, Braveheart filminin çekildiği yer olan ‘Old World Village of Enniskerry to Powerscourt House and Gardens’ bulunmaktadır. Ardından otelimize transfer ve öğleden sonrası için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

DUBLİN / İSTANBUL

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş ve şehri keşfetmek için serbest zaman. Öğleden sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Türk Havayolları’na ait TK1978 nolu seferi ile saat 16:30’da İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 22:55’de İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.

TOPLAM 09 GECE / 10 GÜN

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

*İstanbul / Londra / – Dublin / İstanbul arası Türk Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri *Londra’da 2 gece Hotel Mandeville Hotel, Chester’da 1 gece Hotel Crowne Plaza, Liverpool’da 1 gece Aloft Hotel’de, Edinburg’da 2 gece Ten Hill Place Hotel’de, Ayr’da 1 gece Mercure Hotel’de, Dublin’de 2 gece Ashling Hotel veya benzeri otellerde yatak kahvaltı bazında konaklamalar.

*Programda belirtilen şehirlerde panoramik şehir turları. (Convy ve Chester’da şehir turları yürüyerek yapılacaktır.)

*Göller Bölgesi’nde tekne gezintisi.

*1 adet akşam yemeği (içecek ve meşrubatlar hariç),

*Edinburg’da ‘Edinburg Kalesi ve Hollyrood sarayı’ giriş ücretleri.

*Dublin’de Powerscourt Gardens and Waterfall (Bahçe, Ev ve Şelale) giriş ücretleri.

*Cairnryan – Belfast feribot bileti.

*Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri.

*Tüm seyahat boyunca özel araç ve özel şoför.

*Tecrübeli rehberlik hizmetleri.

*Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

*Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar. (Telefon, minibar, kurutemizleme, vs.)

*Yurt dışı çıkış fonu bedeli.

*İngiltere vize ücreti.

tur rezervasyon yazılımı ile hazırlanmıştır.