BAŞTANBAŞA İNKA MEDENİYETLERİ TURU

THY İLE 5 ÜLKE BAŞTANBAŞA İNKA MEDENİYETLERİ TURU

KOLOMBİYA & EKVATOR & PERU & BOLİVYA & ABD

Bogota (2) (Zipaquira Tuz Madenleri) / Quito (1) (Mitad del Mundo – Dünyanın Ortası Ekvator Çizgisi) / UNESCO Koruması Altındaki İspanyol Koloni Şehri Cuenca (1) / Guayaquil (1) (And Dağları & Bulut Ormanları) / Lima (2) (Miraflores) / Cuzco (3) (Macchu Picchu – Urubamba Vadisi - Pisac Yerli Pazarı) / La Paz (1) (Tiahuanco – Akapana) / Puno (1) (Titicaca Gölü) / Miami (2)

15 GECE / 16 GÜN

Rezervasyon
6,999 $ 7,699 $ /
BİZ SİZİ ARAYALIM
Genel Bilgiler
Dahil Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Galeri
Ödeme Koşulları

1.Gün İSTANBUL / MİAMİ

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde öğlen 10:30 da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Daha sonra TK 077 no.lu sefer ile 13:30’da ABD’nin en ünlü tatil, sayfiye ve Latin şehri Miami’ye hareket. Yaklaşık 13:00 saatlik direkt bir uçuştan sonra yerel saat ile 19:00’da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. (Bugün için yanınıza elzem -ilaç, gözlük, pijama vs. eşyalarınızı bulunduracağınız küçük bir el çantası ayarlamanızı tavsiye ederiz. Böylelikle seyahat başlangıcında Miami’de kalınacak olan 1 gece esnasında büyük valizinizi açmamış olursunuz.) Geceleme otelimizde.

2.Gün MİAMİ / BOGOTA

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra (bu sabah kahvaltı havalimanında alınabilir) havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Spirit Havayollarına ait NK 807 nolu sefer ile 10:25 de Kolombiya'nın en büyük şehri ve Güney Amerika'nın en hızlı büyüyen metropollerinden biri olan Bogota’ya hareket ve yerel saat ile 14:15 de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer olmadan önce başkenti tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Turumuza şehrin tarihi merkezinde sömürge alanı olan "La Candelaria" yı ziyaret ederek başlayacağız. Burası müzelerin, restoranların ve kültür kurumlarının bulunduğu Bogota’nın en eski yeridir. Ardından şehrin kalbi olarak nitelendirilen, El Sagrario Şapeli, Katedral, Kardinal Sarayı, Capitol ve Kongre Binası gibi değişik dönemlerde yapılmış çeşitli mimari örneklerinin de görüldüğü Bolivar Meydanı’nı gezeceğiz. Meydanın arka tarafında bulunan Nariño Sarayı, Cumhurbaşkanlığına ev sahipliği yapmaktadır. Bu evlerin tipik balkonları sömürge yapılarını temsil etmektedir. Ardından günümüzde müzeye dönüştürülen Simon Bolivar’a ait eşyaların bulunduğu büyük mimari değeri de olan "Quinta de Bolivar" Konağını göreceğiz. (Atatürk’e hissettiğimiz eşsiz saygı ve bağlılığı, Simon Bolivar’a da bir nevi Kolombiyalılar’da hissetmektedir. Kolombiya, İspanyol İmparatorluğu’ndan özgürlüğünü 1821 yılında General Simon Bolivar sayesinde kazanmıştır.) Turun ardından otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğimizi otel dışında yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

3.Gün BOGOTA (ZIPAQUIRA)

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel aracımız ile Bogotá'nın 50 km kuzeyinde 1606 yılında kurulmuş tuz madenleri ile ünlü tarihi bir kasaba olan Zipaquira’yı ziyaret edeceğiz. Burada dev tuz madeninin içinde yerin 100 metre altında 1954 yılında kullanıma açılan ve madenin duvarlarının oyulması ile inşa edilmiş Tuz Katedrali’ni göreceğiz. Bu katedral, 12 tuz sütunu tarafından desteklenen, her biri 300 m uzunluğunda dört bölümden oluşmaktadır. Yer altı gezisi İsa’nın son yolculuğunu temsil eden 14 küçük kiliseden geçerek yapılmaktadır. Turdan sonra özel aracımız ile başkent Bogota’ya dönüş ve bir önceki gün yarım kalan şehir turumuzda göremediğimiz yerleri ziyaret edeceğiz. İspanyolca “Testere Dağları” anlamına gelen 3142 m yükselikteki Monserrate Tepesi’ne teleferik ile çıkacağız. Burada İspanya'nın Katalunya bölgesindeki Monserrat manastırından esinlenerek inşa edilen kiliseyi göreceğiz. Hac mekânı olmasından dolayı yıl boyunca milyonlarca hacı ve turist buraya gelmektedir. Tepeden dönerken Bogota şehrinin büyüleyici manzarasının resmini çekme imkanı bulacaksınız. Ardından şehrin en önemli müzesi "Museo Del Oro", yani Altın Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. 25.000 parça eserin sergilendiği bu müze aynı zamanda kendi alanında dünyanın en kapsamlısı olarak bilinmektedir. Ancak belli bir süredir tadilatta olan müzenin eserleri kısmi olarak Botero Müzesinin binasında da sergilenmektedir. Fernando Botero, Kolombiya'nın yetiştirdiği en önemli ressamlardan birisi ve resim sanatında Gabriel Garcia Marquez'in edebiyattaki karşılığı olarak anılmaktadır. Bogota’da Banca de la Republica tarafından finanse edilen müzeler topluluğu bulunmakta. Hem Botero, hem 20.yy'ın önemli ressamlarının eserlerinin bulunduğu müze dışında, nümizmatik üzerine de bir müze mevcut, biz bunlardan en önemlisi olan Altın Müzesi’ndeki eşsiz koleksiyonu ziyaret ederek tüm müzelerin içeriğini bir bütünde göreceğiz. (Altın Müzesi bir gün önce de ziyaret edilebilir) Daha sonra akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alarak otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde.

4.Gün BOGOTA / QUITO

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra (bu sabah kahvaltı paket olarak otelde ya da havalimanında alınabilir) havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra AV 8371 nolu sefer ile 08:20 de Güney Amerika’nın kuzeyindeki Ekvador'un başkenti ve Pichincha Volkanının arkasında 2500 mt yüksekliğindeki And Dağları’na kurulmuş olan dünyanın ikinci en yüksekteki şehri Quito'ya hareket 1 saat 40 dakikalık kısa bir uçuştan sonra 10:00 da varış. Havalimanından otelimize transfer olmadan önce, özel aracımız ile bu tarihi ve İspanyol Koloni döneminden kalma şehri tanıtan tam günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuzda, "La Plaza de la Independencia" Başkanlık Sarayı, Başpiskopos Sarayı, Belediye Binası, Bağımsızlık Anıtı ve Katedrali, bir zamanlar Cizvit Manastırının bir parçası olan, daha sonra Ekvator Üniversitesi’ne dönüştürülen harikulade güzellikteki sömürge binasını göreceğiz. Bu bina, Quito’nun en ilginç sömürge müzesine “Museo Alberto Mena Camaño” ev sahipliği yapmaktadır. Müzede, koloniyal döneme ait 16 ve 17yy dan günümüze gelen son derece etkileyici tablolar ve balmumundan yapılan heykeller sergilenmektedir. Ardından, San Francisco Meydanını, meydanın antik kilise ve manastırını (burası Quito’nun en eski kilisesidir), Santo Domingo Meydanı ve Kilisesini, 1822 yılında Pichincha'da İspanyolları yenmek için Ekvator ordusuna liderlik yapan kahraman Mariscal Sucre’nin hayranlık uyandıran heykelini göreceğiz. Daha sonra özel aracımızla Panecillo Tepesine devam ederek şehrin büyüleyici manzarasını izleme imkanımız olacak. Karla kaplı volkanların resimlerini çektikten sonra Quito’nun 10 km kuzeyinde bulunan ‘Ekvator Çizgisi’nin geçtiği ve ‘Mitad del Mundo’ diye adlandırılan Başlangıç Paraleli’ni göreceğiz. 18.yy’da bilim adamlarının 300 m yanılgıyla saptadıkları (İnkalar yüzlerce yıl önce hiç hatasız bulmuşlardır!!!) Ekvator Çizgisi’nin geçtiği bölgede yer alan heykellerinin arasından geçerek dünyayı tam ortadan ikiye ayırdığı varsayılan çizginin üzerinde duracağız. Varsayım çizginin çevresinde açık hava müzesi olarak adlandırılan Inti-nan’ı göreceksiniz, Bu müze, güneş sistemimizi açıklamakta ve ekvatorun konumu, yerçekimi ve eski kültürlerin özellikleri hakkında bilgi vermektedir. Turdan sonra otelimize dönüş ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğimizi otel dışında yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde. (Yükseklikten ötürü lütfen hızlı hareket etmeyiniz, sigara içmeyiniz ve bol bol su tüketiniz)

5.Gün QUITO / CUENCA

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra (bu sabah kahvaltı paket olarak alınabilir) özel aracımız ile Quito Havalimanı’na transfer. Check-in işlemlerinden sonra UNESCO tarafından 1999 yılında Kültürel Miras Listesine alınan Cuenca’ya hareket. Kısa bir uçuştan sonra varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce bu güzel şehri tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuzda, Arnavut kaldırımlı sokakların, tarihi merkezi içindeki kiliselerin, küçük yerel pazarların ve süslü meydanların büyüleyici mimarisini göreceğiz. Ardından dini sanat evlerine ev sahipliği yapan, etkileyici yeni Katedrali ve yerel bir müzeyi ziyaret edeceğiz. Müze ziyaretinden sonra Tomabamba kıyısındaki zarif ve heybetli binaların yakınında bulunan Canari ve İnka kalıntılarının bulunduğu arkeolojik sit alanını gezeceğiz. Ardından, Turi’de vereceğimiz kısa bir mola ile enfes manzarayı izleme imkanı bulacaksınız. Turdan sonra Cuenca’da hasır şapka üreten bir fabrikada ünlü Panama şapkalarının yapımını yakından izleyeceğiz. Burada üretilen hasır şapkalar dünyanın her tarafına ihraç edilmektedir. Turdan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.Gün CUENCA / GUAYAQUIL

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Ekvator’un başkentten sonra ki en büyük şehir olan, Guayas Nehri ile Pasifik Okyanusunun başlangıç noktasına kurulmuş Galapagos Adaları’na en makul geçiş güzergahı olarak bilinen Guayaquil’e hareket. Yolumuz üzerinde And Dağlarının yaklaşık 4.100 metrelik kısmından ve olağanüstü manzaralara sahip sisler içerisindeki Bulut Ormanlarının içinden geçeceğiz. (Bugün için makinelerinizi veya telefonlarınızı bir gece önceden mutlaka şarj ediniz) Yaklaşık 3 – 3,5 saatlik bir yolculuktan sonra varış. Bu modern ve koloniyal karışımı şehri tanıtan kısa panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında El Parque Centenario, Seminario Park, Ne Gotik Katedral, bir doğu ve batı sentezi şeklinde inşa edilmiş saat kulesi, Kristal Saray, Malecon Bahçesi, 16.yy da şehrin ilk kurulduğu nokta olan Santa Ana Tepesi göreceğimiz yerler. Turdan akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

7.Gün GUAYAQUIL / LİMA

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, sahilde yürümek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Akşam üzerine doğru havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra AV 7390 nolu sefer ile 18:27’de Peru’nun başkenti Lima’ya hareket ve yerel saat ile 20:22’de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

8.Gün LİMA / CUZCO

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Lima Havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra AVIANCA Havayollarına ait AV 837 nolu sefer ile saat 10:50 de Cuzco’ya hareket ve kısa bir uçuştan sonra saat 12:15 de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra yürüyerek Pre-Columbian Sanat Müzesini ziyaret edeceğiz. (bu müze Peru’nun eski sanatlara yönelik ancak sadece Peru kültürünü tanıtan tek müzesi olmakla beraber içinde İsa’dan önce 1250 ila 1532 yılları arasında bulunmuş 45.000 adet eserden sadece 450 tanesi buradadır – varış saatinden ötürü bu müze 12 Ekim günü ziyaret edilemediği takdirde 13 Ekim günü ziyaret edilecektir.) Tarihi Hatunrumiyoc Caddesini göreceğiz. Turdan sonra serbest zaman. Akşam yemeğimizi otel dışında yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde. (Bugün içerisinde lütfen mümkün olduğunca sigara içmeyiniz ve hızlı yürümeyiniz, bol bol su içiniz)

9.Gün CUZCO / MACHU PICCHU / CUZCO

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra Cuzco’ya 120 km uzaklıktaki dünyaca ünlü ve bu kadar yüksek bir yere böyle bir şehrin İnka’lar tarafından neden yapıldığı hala bir sır olan Macchu Picchu’ya vistadome adlı tren ile gideceğiz. (Yol 3 1/2 saat sürmektedir) Macchu Picchu bir İnka hisarı olup 1911 yılında Hiram Bingham adlı bir arkeolog tarafından bulunmuştur. Anlamı ise yaşlı ve genç tepe demektir. İlk önce tren ile 2.400 metre yüksekliğe çıkacağız. Tren yolculuğumuz yokuş yukarı olacağı için yaklaşık üç buçuk saat kadar sürecektir. Tren yolculuğumuz And Dağlarının Aguas Calientes (Durgun Sular) adlı durağında son bulduktan sonra bir araç vasıtası ile kayıp şehir diye adlandırılan tarihi harabeler bölümüne gideceğiz. Bu bölümü özel bir rehber aracılığı ile gezip bol bol fotoğraf çektikten akşam üzeri Aguas Calientes istasyonundan Cuzco’ya dönüş. Dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğimizi otel dışında yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

10.Gün CUZCO (KUTSAL VADİ)

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra gün içerisinde oldukça keyifli ve güzel bir tur yapacağız. (bir gece önce kameralarınızı mutlaka şarj ediniz) Bu turumuzda Urubamba Vadisini, Kutsal Vadiyi, Cuzco şehrine bakan Sacsayhuaman Kalesini, (İnkalar döneminden kalma nefis bir mimari ile yapılmıştır) çeşmeleri ile ünlü Tambomachay Kaplıcaları (İnkalar tarafından yapılmış olup bu eser İnka Medeniyeti’nin mühendislik bilgisinin ne kadar gelişmiş olduğunun en güzel örneğidir), monolitik dönemin yüksek kolonları ile süslenmiş Kenko Amfitiyatrosu, Puca Pucara Labirenti göreceğimiz yerler. Daha sonra 31 km uzaklıktaki yerel bir yerleşim birimi olmak ile beraber gerçek İnka köklerinin yaşadığı, yerli halkın el işi eşyalar, meyveler, sebzeler sattığı çok renkli bir görüntü oluşturan pazarı ziyaret edeceğiz. Burada bol bol alışveriş yapabilir, otantik eşyalar ile birlikte %100 lama yününden yapılmış atkı, panço ve benzeri şeyleri birazda pazarlık usulü oldukça ucuza alabilirsiniz. Öğleden sonra Ollantaytambo Kalesini ziyaret edeceğiz. Burası İnka’ların askeri mimari üzerine olan keskin dehalarının en büyük örneğidir. Akşam yemeğimizi otel dışında yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

11.Gün CUZCO / LA PAZ

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra P9331 nolu sefer ile 07:50 de Bolivya’nın başkenti ve dünyada denizden rakım olarak en yüksek metropol olan La Paz’a hareket ve kısa bir uçuştan sonra yerel saat ile 09:50 de varış (La Paz Cuzco’dan 1 saat ileridedir) Ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer olmadan önce La Paz’ı tanıtan bir tur yapacağız. Bu turumuzda San Francisco Kilisesi, Plaza Murillo, Katedral, Hükümet Sarayı, Ulusal Kongre Binası, Açık hava müzesi, Büyücülerin Pazarı göreceğimiz yerler. Daha sonra ise yine olmazsa olmazların başında gelen ve doğanın bir mucizesi olarak nitelendirebileceğimiz Ay Vadisini ziyaret edeceğiz. Ardından otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğimizi otel dışında Bolivya Folklörü eşliğinde yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

12.Gün LA PAZ / PUNO

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Copacabana’ya (Copacabana şehri Latin Amerika kökenliler’in hac vazifelerini yerine getirdikleri en önemli şehirlerden biri olmakla beraber Rio’da ki ünlü plajında adıdır.Katamaran tarzı bir tekne ile Titicaca Gölünün Bolivya tarafında kalan Güneş Adasına geçeceğiz. Buradaki arkeolojik kompleksi gezecek ve eski usul bir seremoniye iştirak edeceksiniz. Ardından iki buçuk saatlik bir yol katederek ki geçeceğimiz noktalar Tiquina ve Huatajata olacaktır, sazdan ve kamıştan imal edilmiş teknelerin müzesini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi teknede açık büfe olarak alacağız. Müze ziyaretimizin ardından akşama doğru Peru tarafına geçerek göl kenarındaki otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra yüksekliğe alışmanız, göl kenarında doğa yürüyüşü yapmanız ve otelimizin fasilitelerinden istifade etmeniz için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (La Paz / Puno arasında güzergahın belirli bir kısmında belirli bir süre özel olmayan halk tipi bir otobüs ile seyahat edilecektir)

13.Gün PUNO / LİMA

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra (bu sabah kahvaltı paket olarak alınabilir)Titicaca Gölüne en yakın havalimanı olan Juliaca’ya hareket. Yaklaşık 75 km uzaklıktaki Juliaca’dan başkent Lima’ya AV 800 nolu sefer ile 08:20 de hareket ve kısa bir uçuştan sonra 09:55 de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer olmadan önce başkenti tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Plaza Mayor, Hükümet Binası, Belediye Binası, İspanyol Koloni döneminden kalma San Francisco ve Santo Domingo Manastırları, Larco Herrera Müzesi göreceğimiz yerler. (Katedral Pazar Günleri kapalıdır) Turdan sonra otelimize transfer. Dinlenmek için serbest zaman. Arzu edenler rehberleri ile birlikte Miraflores’te yürüyüş veya burada bulunan mağazalrdan alışveriş yapabilirler. Akşam yemeğimizi otel dışında yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

14.Gün LİMA / MİAMİ

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra AV 962 nolu sefer ile saat 10:00 da Miami’ye hareket. Yaklaşık 5 saatlik bir uçuşun ardından yerel saat ile 15:40’da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşamüzeri South Beach’de bulunan şık mağazalardan alışveriş yapabilir veya burada bulunan kafelerde, barlarda hoşça vakit geçirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

15.Gün MİAMİ / İSTANBUL

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra otelimizden check out ve Miami şehir turu. Ardından Outlet’te alışveriş için akşama kadar serbest zaman. Daha sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra THY’ye ait TK 078 no.lu sefer ile 21:00’de İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.  Akşamüzeri yerel saat ile 15:15’de varış. Turumuzun sonu.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • İstanbul / Miami / İstanbul arası THY ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.
 • Miami / Bogota / Quito – Guayaquil / Lima / Cuzco / La Paz – Juliaca / Lima / Miami arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı tek yön uçuşlar.
 • THY ve diğer yerel havayollarının havalimanı ve güvenlik vergileri.
 • Bogota’da 2 gece Hotel de La Opera’da, Quito’da 1 gece Swissotel’de, Cuenca’da 1 gece Mansion Alcazar’da, Guayaquil’de 1 gece Hotel Oro Verde’de, Lima’da 2 gece Hotel Sol de Oro’da, Cuzco’da 3 gece San Augustin Plaza Hotel’de, Puno’da 1 gece Hotel Libertador Lago’da, La Paz’da 1 gece Hotel Suites Camino Real’de veya bir benzeri otellerde yatak kahvaltı bazında konaklamalar.
 • La Paz’da Bolivya folklörü eşliğinde alınacak olan yemekli show (içki ve meşrubat hariç)
 • Programda belirtilmiş olan 12 adet yemek. (yemeklerde içki ve meşrubat hariçtir.) (Tüm yemekler set menü şeklindedir. Ancak La Paz / Puno arasında geçiş yapılacak olan teknede alınacak yemek açık büfe olacaktır)
 • Programda gün be gün belirtilen tüm turlar (ekstra turlar hariç)
 • Programda belirtilen turlarda müze girişleri (müze isimleri programda belirtilmiştir)
 • La Paz / Chua Limanı arası tarifeli otobüs ile yolculuk.(bu parkurda özel otobüs tahsis edilememektedir)
 • Titicaca Gölü’n de Bolivya / Peru arası tekne ile geçiş.
 • Programda belirtilmiş olan tüm Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri.
 • Tekne ile yapılacak olan transferler.
 • Lokal rehberlik hizmetleri.
 • Tecrübeli rehberlik hizmetleri.
 • Türsab zorunlu iflas sigortası.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Programda belirtilmemiş olan öğle ve akşam yemekleri.
 • Kalınacak olan otellerdeki şahsi harcamalar (telefon, minibar, kurutemizleme, vb.)
 •  Yurt dışı çıkış  fonu.
 • Yurtdışı Seyahat ve Sağlık Sigortası.
tur rezervasyon yazılımı ile hazırlanmıştır.