BAŞTANBAŞA İSKANDİNAVYA FİYORTLAR BALTIK TURU

BAŞTANBAŞA İSKANDİNAVYA FİYORTLAR ve BALTIK TURU

DANİMARKA / NORVEÇ / İSVEÇ / FİNLANDİYA & ESTONYA

Kopenhag (1) / Oslo (1) Forde (1) (Geilo - Flam – Myrdal) / Bergen (1) / Stockholm(2) (Drottningholm) Gemi (Silja Line Gemisi) (1) Helsinki (1) / Tallinn (1) Riga

TÜRK HAVA YOLLARI ile 10 Gece / 11 Gün

Rezervasyon
2,899 3,189 € /
BİZ SİZİ ARAYALIM
Genel Bilgiler
Dahil Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Galeri
Ödeme Koşulları

04 TEMMUZ 2019 PERŞEMBE: İSTANBUL / KOPENHAG

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali  Türk Hava Yolları kontuarı önünde sabah 04:30 da buluşma. Tur rehberinin gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Ardından, Türk Havayollarına ait TK 1783 nolu sefer ile 07:30 da İskandinavya’nın 4 ülkesinden biri olan, kişi başı gelir itibarı ile dünyanın en zengin, en ferah ve en düzenli ülkelerinden biri olarak kabul edilen Danimarka Krallığı’nın başkenti Kopenhag’a hareket ve yerel saat ile 09:45 de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce bu güzel ve düzenli şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Christianborg Kalesi (günümüzdeki Parlamento Binası), Kraliyet Tiyatrosu, Rosenborg Kalesi, Amalienborg Sarayı, eski Borsa Binası, Deniz Kızı Heykeli, Kopenhag Belediye Binası ve Tivoli Bahçeleri göreceğimiz yerler. Tur sonrası otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşamüzeri rehberinizin ekstra olarak organize edeceği Kanallar & Tivoli parkı turuna katılabilirsiniz. Akşam havanında geç kararmasından ötürü rehberiniz ile birlikte ünlü Belediye Meydanı’ndan yürüyerek trafiğe kapalı alışveriş caddesi üzerinde kısa bir gezinti yapabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

05 TEMMUZ 2019 CUMA: KOPENHAG / OSLO

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği ve kesinlikle kaçırılmamasını tavsiye ettiğimiz dünyaca ünlü Kuzey Danimarka Seeland Bölgesi ve Hamlet şatosu diye bilinen Kronburg Şatosu ve Frederiksborg turuna iştirak edebilirler. Turdan sonra Kopenhag’a dönüş. Öğleden sonra limana transfer. Danimarka’nın en büyük gemi şirketi olan DFDS Seaways’e bağlı bir gemi ile fiyordlar ülkesi olarak bilinen ve kesinlikle dünyanın en güzel ülkelerinden biri olarak kabul edilen, Norveç Krallığı’nın başkenti Oslo’ya hareket edeceğiz. (Check-in işlemlerinden önce valizleriniz ve büyük parça eşyalarınız büyük konteynerlere yüklenecektir. Dolayısıyla konteynerlere yüklenen bu eşyalarınızı ertesi sabah Oslo’ya varışta tekrar alabileceksiniz. Ancak gemiye binmeden önce ertesi gün kullanacağınız ve sizin için elzem olan eşyalarınızı küçük bir çanta içerisine koyup yanınıza almanızda fayda bulunmaktadır.) Akşam yemeğinizi gemide açık büfe olarak alacaksınız. Geceleme gemide.

06 TEMMUZ 2019 CUMARTESİ: OSLO

Sabah erkenden alınacak İskandinav usulü kahvaltıdan sonra gemiden check-out işlemleri gerçekleştirilecektir. (Gemimiz Oslo Limanı’na sabah 7 civarında yanaşmış olacaktır.) Gemiden inişimizin ardından valizlerimizi alarak liman bölgesinde bizleri bekleyen özel otobüsümüze yerleşme. Ardından Oslo’da ki otelimize transfer olmadan önce bu güzel şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir şehir turu yapacağız. (Gemiden indikten sonra liman bölgesinde şehir turumuzu ve otel transferimizi gerçekleştirecek olan otobüsümüzü rehberimizin geminin boşalmasından kaynaklanan kalabalıktan ötürü bulması biraz zaman alabilir. Bu konuda biraz sabırlı olmanızı rica ederiz.) Bu turumuz esnasında Frogner Park’ı (parkın içinde Norveçli sanatçı Gustav Vigeland’a ait dünyaca ünlü heykeller vardır), Parlamento Binası, Katedral, Kraliyet Sarayı, Akershus Kalesi ve Nobel Barış Ödülü’nün verildiği Belediye Sarayı ve ünlü Karl Johansgate Caddesi göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

07 TEMMUZ 2019 PAZAR: OSLO – FLAM – SOGNDAL

Sabah çok erken alınacak kahvaltıdan sonra 07:15 de özel otobüsümüz ile muhteşem doğa manzaralarına ev sahipliği yapan, Fiyord’lar ve Göller Bölgesinin başlangıç noktalarından biri olarak kabul edilen Honefoss, Hallingdal Vadisi, Gol ve kış sporları merkezi Geilo üzerinden Flam’a hareket. Yolda Tyri Fiyord’unu, muhteşem bir panoramaya sahip Hallingdal Vadisini ve doğal güzelliklerini göreceğiz. Saat 11:30 civarında Geilo’ya varış. Daha sonra Muhteşem bir manzaraya sahip Hardangervidda Dağının Platosu üzerinden Myrdal’a varış. Myrdal’da alışveriş yapmak ve fotoğraf çekmek için serbest zaman. Saat 13:25’de panoramik bir İsviçre tipi klasik dağ treni ile Flam’a hareket. Flam dünyanın en güzel doğa manzaralarına sahip yerlerinden biridir. Aurland Fiyord’u nun hemen kenarına kurulmuş sempatik Flam İstasyonuna kadar inerek muhteşem bir öğleden sonrası yaşayacağınızı şimdiden garanti ediyoruz. (Trenin parkuru yaklşık 20 km civarında olup, seyir esnasında karların erimesinden kaynaklan irili ufaklı onlarca şelale görecek ve hala zirvesi karlarla kaplı dağları göreceksiniz) Saat 14:30’da Flam’a varış. (Tren yolculuğumuz esnasında otobüsümüz bizleri Flam’a giderek buradaki istasyonda bekliyor olacaktır.) Daha sonra dünyada fiyortların kralı olarak adlandırılan Sognefiyordu’nun bir uzantısı olan Aurlandfiyordu’nun kıyısından hareket. Yol üzerinde muhteşem bir doğa manzarasına şahit olacaksınız. Sogndal’a varışımıza müteakip otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Flam treni yaz sezonunda oldukça dolu olmakta ve önceden rezervasyon yapılması gerekmektedir. Program esnasında Flam treninin yolcu yoğunluğundan ötürü oluşabilecek aksaklıktan, trene binememekten veya belirlenen saatten daha erken / daha geç trene binmek durumunun hasıl olmasından Golden Bay Tour ve Golden Bay Tour rehberi kesinlikle sorumlu değildir.)

08 TEMMUZ 2019 PAZARTESİ: SOGNDAL – SOGNEFJORD – BERGEN

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel otobüsümüz ile HANSEATİK KENT Bergen’e hareket. Yol aslında oldukça kısa olmasına rağmen fiyordlar bölgesinden geçiş yapacağımızdan ötürü bazı noktalarda yolumuza ferryboat ile devam edeceğiz. Saat 09:00 gibi yaklaşık 2 saat 30 dakika sürecek olan Fiyordlar’ın Kralı olarak bilinen tamı tamına 200 km lik bir yarık içerisine su dolarak oluşmuş Sogne Fiyordu’nun kollarında ferry boat ile yol alacağız. Saat 11:45 de Gudvangen’e varış. Buradan Stalheim üzerinden Voss’a varış. Burada ünlü Tvindefossen Şelalesinde durup kısa bir fotoğraf molası vereceğiz. Öğleden sonra yağlı boya tabloları bile kıskandıracak güzellikteki Batı Norveç’in en büyük şehri Bergen’e varış. Otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra Bergen’i tanıtan yürüyerek panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Bergen Liman Bölgesi, Bergen Balık ve Çiçek Pazarı, Gamla Bergen göreceğimiz yerler. Turdan sonra alışveriş yapmak ve dinlenmek için serbest zaman. Şehir turundan sonra Bergen’in merkez noktasında bulunan yamaç treni (Flobahn) ile tepeye çıkacağız. Buradan Bergen’i en güzel haliyle kuşbakışı görebileceksiniz. (Hava güneşli olduğu takdirde Bergen’i çevreleyen minik adaları ve fiyord bölgesini çok net bir şekilde görebilirsiniz) Turdan sonra otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

09 TEMMUZ 2019 SALI: BERGEN / STOCKHOLM

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra Finnair’e ait AY804 nolu sefer ile saat 11:20 de refah ve özgürlükler ülkesi İsveç Krallığı’nın başkenti Stockholm’e hareket ve saat 12:40 da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce 13yy’ın karakterini yansıtan tarihi 57 köprünün bağladığı, 14 ada üzerini kurulu bu güzel şehri tanıtan yarım günlük kapsamlı panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Nobel Ödülleri’nin verildiği dünyaca ünlü Belediye Sarayı, Vasa Müzesi, Kraliyet Tiyatrosu, Fjallgatan Tepesi, ünlü Liman Bölgesi, Kraliyet Bölgesi (şayet saati denk geldiği takdirde nöbet değişimi) göreceğimiz yerler. Şehir turundan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

10 TEMMUZ 2019 ÇARŞAMBA: STOCKHOLM

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra dinlenmek, alışveriş yapmak ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği dünyaca ünlü Drottningholm Kraliçe Adası turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında tekne ile bir gezinti yapıp, Versailles Sarayı’nın Avrupa’daki diğer bir örneği olan Yazlık Kraliyet Sarayı’nın açık olan bölümlerini, bahçelerini dolaşacaksınız. (Sarayın içerisinde ayrıca Osmanlı Padişahları’nın İsveç Kraliyet Ailesi’ne hediye ettikleri tablolar ve çok değerli el işi hediyelerde mevcuttur) Öğleden sonra Stockholm’e dönüş, alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

11 TEMMUZ 2019 PERŞEMBE: STOCKHOLM / GEMİ / HELSİNKİ

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra öğleden sonrasına kadar serbest zaman. Daha sonra limana transfer. Akşamüzeri (Gemiye binişte Kopenhag’da ki uygulamanın aynısı bu limanda da mevcuttur. Lütfen elzem eşyalarınızı ve çantalarınızı aynen Kopenhag’da ki gibi hazırlayıp yanınıza alınız.) İskandinavya’nın en büyük gemi firmalarından biri olan Silja Line’a ait büyük bir gemi ile hem İskandinav hem de bir Baltık ülkesi sayılan Finlandiya’nın başkenti Helsinki’ye hareket. Akşam yemeğinizi gemide açık büfe olarak alacaksınız. Geceleme gemide.

12 TEMMUZ 2019 CUMA: HELSİNKİ

Sabah erkenden alınacak İskandinav usulü kahvaltıdan sonra gemiden check-out işlemleri gerçekleştirilecektir. Gemiden inişimizin ardından valizlerimizi alarak liman bölgesinde bizleri bekleyen özel otobüsümüze yerleşme. Helsinki’de ki otelimize transfer olmadan önce panoramik bir şehir turu yapacağız. Bu turumuz esnasında Oyma – Kaya Kilisesi, ünlü Olimpiyat Stadı, Sibelius Anıtı, Parlamento Binası, Senato Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği yemekli tekne turuna iştirak edebilirler. Bu yemekli turda Helsinki’ yi çevreleyen yüzlerce adanın yarattığı mükemmel geometriyi göreceksiniz. Geceleme otelimizde.

13 TEMMUZ 2019 CUMARTESİ: HELSİNKİ / TALLINN

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra gemi limanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra Avrupa Birliği statüsüne yeni geçmiş olan eski bir Sovyetler Mensubu ve dünyada kişi başına 1 adet bilgisayar düşen (bu konuda dünyada tek ülkedir) Baltıkların en güzel şehirlerinden biri olan Estonya’nın başkenti tarihi Tallinn’e ferry boat ile hareket. Yaklaşık 2 saatlik kısa bir yolculuktan sonra varış. Öğle yemeğimizi burada yerel bir restoranda alacağız. Ardından limanda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile önce Tallinn şehrini tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuzda mağazaları, sanat galerileri, hatıra eşyalar satan küçük dükkanları, cafe ve restoranları ile ünlü ortaçağdan günümüze kadar korunmuş eski şehir bölümü, Toompea Şatosu, Dome Katedrali, Alexander Nevsky Kilisesi ve Eski Yönetim Binası göreceğimiz yerlerden bazıları. Ardından otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

14 TEMMUZ 2019 PAZAR: TALLINN / İSTANBUL

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra çevreyi tanımak ve alışveriş yapmak için serbest zaman (bugün odaların 12’ye kadar boşaltılması gerekmektedir). Öğleden sonra rehberinizin belirteceği saatte otelimizden ayrılacak ve havalimanına hareket edeceğiz. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra THY’ye ait TK1422 nolu sefer ile 18:15 de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 21:35’de varış. Turumuzun sonu.

TOPLAM 10 GECE / 11 GÜN

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

*İstanbul / Kopenhag – Tallinn / İstanbul arası THY ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.

*Kopenhag / Oslo ve Bergen / Stockholm arası yerel havayolları ile tek yön uçuş ve havalimanı vergileri.

*Kopenhag’da 1 gece Tivoli Hotel, Oslo’da 1 gece Radisson Blu Scandinavia Hotel, Sogndal’da 1 gece Quality Hotel, Bergen’de 1 gece Clarion Hotel Admiral, Stockholm’de 2 gece Clarion Sign Hotel, Helsinki’de 1 gece Radisson Blu Hotel, Tallinn’de 1 gece Hotel Metropol veya benzerlerinde açık büfe sabah kahvaltıları bazında konaklamalar.

*Kopenhag / Oslo arası DFDS gemisi ile dış kabinlerde geçiş.

*Stockholm / Helsinki arası Silja Line gemisi ile dış kabinlerde geçiş.

*Helsinki / Tallinn arası Silja Line feribotu ile geçiş.

*Stockholm / Helsinki arası gemide alınacak olan 1 adet açık büfe sabah kahvaltısı ve 1 adet akşam yemeği (kişi başına 1 bardak yerel bira veya bir kadeh yerel şarap veya bir adet yerel meşrubat dahildir.)

*Balestrand ve Tallinn’de alınacak olan toplam 3 adet set menü yemek. (Yemeklere içki ve meşrubat dahil değildir.) (Bu yemeklerden 2 tanesi akşam 1 tanesi öğle yemeğidir. Yemekler yerel restoran veya otellerde olabilir.)

*Oslo’dan Bergen’e kadar grubumuz ile birlikte olacak konforlu otobüs.

*Tüm havalimanı ve gemi limanı transferleri.

*Fiyordlarda 2 gece / 3 gün esasına göre özel otobüsümüz ile yukarıda programda belirtilmiş olan katedilecek parkur.

*Tek yön Myrdal – Flam dağ treni bileti

*Fiyordlar’daki ferry boat geçiş ücretleri.

*Otoban vergileri.

*Kopenhag, Oslo, Bergen, Stockholm, Helsinki, Tallinn yarımşar günlük panoramik şehir turları.

*Bergen’de Flobahn teleferiği ile tepeye iniş ve çıkış bileti.

*Tecrübeli rehberlik hizmetleri.

*Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

  • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (kuru temizleme, telefon, mini bar, vs.)
  • Schengen vize ücreti. (Yeşil pasaport sahibi misafirlere vize gerekmemektedir)
  • Yurt dışı çıkış konut fonu.
tur rezervasyon yazılımı ile hazırlanmıştır.