GÜNEY AFRİKA - SAFARİ GEZİSİ

GÜNEY AFRİKA - SAFARİ GEZİSİ

CAPE TOWN (3) & SUN CİTY (2) & SAFARİ (1) (PİLANESBERG) & JOHANNESBURG (1)

*** Masa Dağı Teleferik Çıkışı & Pilanesberg Safari Logde Konaklama Dahil ***

Emirates Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

*** VİZESİZ ***

*** Sabah Gidiş / Akşam Dönüş ***

13 Ekim & 17 Kasım & 09 Aralık 2019 Hareket…7 Gece 8 Gün

Rezervasyon
1,549 1,858 € /
BİZ SİZİ ARAYALIM
Genel Bilgiler
Dahil Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Galeri
Ödeme Koşulları

01.Gün İSTANBUL-DUBAİ-CAPE TOWN

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Emirates kontuarında saat 17.00’de buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından, Emirates Hava Yollarına ait EK 122 sefer sayılı uçak ile saat 20.05’te Dubai’ye hareket. Yerel saat ile 01.20’de Dubai’ye varış. Emirates Havayollarının EK 772 sefer sayısı ile saat 04.00’de Cape Town’a hareket. Geceleme rahat ve konforlu uçağımızda.

02. Gün CAPE TOWN

Yerel saat ie 11.45’de Cape Town Uluslararası Hava Limanına varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından özel otobüsümüzle otelimize transfer. Oda anahtarlarının dağıtılmasının ardından rehberinizin bildireceği saatte panoramik Cape Town şehir turumuz ve MASA DAĞI turumuz için hareket. 360 derece görüş açısı yakalayabileceğimiz, 1087 metre yüksekliğindeki Masa Dağına teleferik ile çıkıyor, şehrin ve okyanusun muhteşem manzaralarını resme imkânı buluyoruz. Ardından Afrika’nın en güneyinde bulunan Cape Town, özgürlük mücadelerine konu olmuş tarihi bir şehir olmasının yanı sıra, doğal güzellikleriyle göz kamaştıran bir kenttir. Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi, iyi dilekler şatosu ve Bo-Kaap blgesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.

03. Gün CAPE TOWN

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Öğle Yemekli Ümit Burnu Gezisi’’ (120 Euro). Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varacağız. Tekne ile açılarak Duiker Kayasında ki doğal ortamlarında Afrika'nın kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve finiküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecekir. UNESCO Dünya Mirası listesindeki en zengin flora alanlarından biri olan Cape Floral bölgesinin bir parçası olan Ümit Burnu gezimizde, 250 kuş türünün yanı sıra Afrika geyiği, Cape zebrası, çeşitli sürüngenler ve Babun kabilelerini görme imkanı bulacağız. Ardınan Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra sevimli Afrika penguenlerini göreceğiz. Tur bitimi otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.

04. Gün CAPE TOWN

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Öğle Yemekli Stellenbosch & Franschhoek‘’ turu. (110 Euro). Güney Afrika’nın en eski ikinci kasabası olan Stellenbosch’da Güney Afrika’nın en güzel şaraplarının yapıldığı çiftliği geziyoruz. Daha sonra şehir Stellenbosch üniversitesini görüyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra şehrin butik ve tarihi dükkânlarında alış veriş için serbest zaman bulacağız. Ardından Spier Çiftliği; Eagle Encounter’da Güney Afrika’nın vahşi kuşlarını göreceğiz. Bir sonraki durağımız 17. yy'da Fransızlar tarafından kurulmuş Franschoek Kasabası. Bu sevimli kasaba, Cape mimarisinin en güzel örneklerinin bulunduğu yerlerden biri olup, günümüzde turistlerin en uğrak yerlerinden biri olmuştur. Tur bitimi otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.

05. Gün CAPE TOWN-JOHANNESBURG-SUN CITY 

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüzle Cape Town havalimanına transfer. Yerel hava yolları ile Johannesburg’a uçuş. Yaklaşık 2 saatlik uçuştan sonra Johannesburg’a varış. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Aslan Parkı & Pretoria‘’ turu. (90 Euro). Aslanlardan vahşi köpeklere, çıtalardan, zürafalara, vahşi hayvanları yakından görme, bebek aslanları sevme ve zürafaları besleme imkânı bulacağımız bu muhteşem park Güney Afrika maceramızın en keyifli duraklarından biri olacak. Ardından Güney Afrika’nın idari başkenti, beyaz ırkın ve Tshwane kabilesi üyelerinin en yoğun olduğu şehir Pretoria şehrine geziyoruz. Güzel kokulu ve çiçekli tüm sokaklarını dolduran Jacaranda ağaçları ile ünlü olduğundan dolayı Jacaranda ismiyle anılıyor. Başkanın ofisi, Paul Kruger Heykeli, Kilise Meydanı, Kruger ve Melrose Evleri, Birlik binası panoramik olarak görülecek, Hollandalı öncülerin hikâyesini dinleyeceğimiz Voortrekker Anıtı gezilecektir. Ayrıca 9 metre yüksekliğindeki dünyanın en büyük Nelson Mandela heykelini görme ve fotoğraf çekme imkânı bulacağız. Tur sonrası özel otobüsümüzle yaklaşık 2.5 saatlik otobüs yolculuğumuzdan sonra eğlenceleri ile ünlü Sun City’deki otelimize varış ve dinlenmek üzere serbest saatler.

06. Gün SUN CITY

Kahvaltının ardından Sun City panoramik şehir turumuz için hareket. Güney Afrika’nın kuzey batı eyaletinin bozkırlarında, sakin bir gölün kıyısında yer alan bu şehir Pilanesberg’in heybetli dağlarıyla çevrilidir. Çöldeki Cennet diyebileceğimiz Sun City, birçok özelliğinin birleşimiyle, Casino’lar ve Golf alanlarıyla bir çok tatil beldeleri içinde benzersizdir. Her sene ihtişamlı sportif ve eğlence faaliyetleriyle donanmış otelleriyle, yem yeşil çayırlar, ağaçlar, göletler ile oluşturulmuş bu doğal park içerisinde Babunlar, sincaplar ve rengarenk papağanlar ile ‘’Lost City’’ kaybolmuş bu büyülü şehrin güzel manzaralarını resmetme imkanı bulacağız.

07. Gün SUN CITY - SAFARİ (PİLANESBERG – KWA MARİTANE BUSH LODGE vb.)

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüzle Pilanesberg’e hareket. Pilanesberg National Park’a varışımıza istinaden, Lodgelarımıza yerleşiyoruz. Ardından Safari araçları ile yapılacak olan gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan en tehlikeli av hayvanlarını; aslan, leopar, fil, buffalo ve hippoları, ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkânı bulacağız. Safari turumuz sonrası akşam yemeğimizi almak için lodgelarımıza dönüyoruz. Geceleme lodgelarımızda.

08. Gün SAFARİ (PİLANESBERG) - JOHANNESBURG

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüzle Johannesburg’a hareket. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Lesedi Afrika Köyü Gezisi‘’ turu. (90 Euro). Turumuzda Afrika Kabile Şovunu izleyecek ve Güney Afrika’da yaşayan kabilelerin yaşam tarzlarını, danslarını, gelenek-göreneklerini yakından görme ve kültürel yemeklerini tatma fırsatı bulacağız. Tur sonrası Johannesburg otelimize transfer, geceleme otelimizde.

09. Gün JOHANNESBURG-DUBAİ 

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Johannesburg şehir turu. Panoramik şehir turunda Şehir Merkezi Houghton, Mandela Evi, Rosebank, Sandton göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu esnasında Afrika Pazarını da dolaşma ve alışveriş yapma imkânı bulacağız. Turumuz sonrasında rehberinizin bildireceği saatte havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Emirates Hava Yollarının EK 766 sefer sayısı ile 22.20’de Dubai’ye hareket. Geceleme rahat ve konforlu uçağımızda.

10. Gün DUBAİ-İSTANBUL

Sabah yerel saatle 08.15’de Dubai’ye varış. Emirates Hava Yolları EK 123 sefer sayısı ile saat 10.45’de İstanbul’a uçuş. Türkiye yerel saati ile 14.50’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

*** Sun City 5* Palace Of The Lost City Otel 2 Gece fiyat farkı 2/3 kişilik oda da kişi başı 275 Euro – Tek kişilik oda farkı 190 Euro ***

*** Safari 1 Gece – 2 Gün Pilanesberg- KWA MARİTANE BUSH LODGE vb. Yarım Pansiyon konaklama içermektedir.

*** Yüksek olasılıklı olarak Safari de Big Five’ı görme imkânınız vardır. (Arslan & Leopar & Fil & Buffalo & Gergedan)

*** Masa dağı teleferik çıkışı ülkenin iklimsel hava şartlarına bağlı olarak yapılacaktır.

FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLER:

 • Emirates Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Dubai-Cape Town / Johannesburg –Dubai- İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti,
 • Johannesburg - Cape Town arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti, (15 KG bagaj hakkı ile)
 • Programda belirtilen tüm transferler, panoramik şehir turları, Üstü Açık Jeepler ile Safari Programları
 • Pilanesberg Safari - KWA MARİTANE BUSH LODGE vb. 1 Gece Yarım Pansiyon konaklama.
 • Johannesburg 4* Otelde 1 Gece oda kahvaltı konaklama
 • Cape Town 4* Otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Sun City 3* Otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • Tüm Sabah Kahvaltıları
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,
 • Tüm havalimanı vergileri

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER:

 • Seyahat sigortası (25 Euro) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 50 Euro’dur.)
 • Rehber tarafından organize edilecek Tüm Ekstra Turlar
 • Tüm Kişisel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı bedeli
tur rezervasyon yazılımı ile hazırlanmıştır.