GÜNEY KORE & JAPONYA TURLARI

GÜNEY KORE / JAPONYA

Seul (2) (Namsangol Hanok Köyü – Seul Kulesi – Gyeongbokgung Sarayı)  

Tokyo (2)  (Asakusa Tapınağı – Ginza – Akihabara – Roppongi Kulesi – Hakone – Ashi Gölün’de Tekne Gezisi – Fuji Yanardağı - Owakudani) 

Kyoto (2) ( Kiyomizu, Kinkakuji Tapınakları – Nijo Kalesi – Nara Ulusal Parkı) /

Osaka (2) (Osaka Kalesi – Umeda Kulesi – Dotonbori – Shinsaibashi)

Kore Havayolları ile 09 GECE / 10 GÜN

Rezervasyon
3,499 4,198 € /
BİZ SİZİ ARAYALIM
Genel Bilgiler
Dahil Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Galeri
Ödeme Koşulları

İSTANBUL / SEUL

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Kore Havayolları kontuarı önünde saat 18:30’da buluşma. Tur rehberinin misafirlerimize gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından, sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Daha sonra Kore Havayolları’na ait KE 956 nolu sefer ile Uzakdoğu’nun Japonya’dan sonraki en gelişmiş, en modern ve Türk halkına tarihi bağları bulunan Güney Kore’nin başkenti Seul’e saat 21:45’de hareket. Geceleme uçakta.

SEUL

Yerel saat ile 13:55’de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüslerimiz ile otelimize transfer olmadan önce Seul şehrini tanıtan güzel ve keyifli bir tur yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız şehrin Namsan Bölgesi’nde bulunan 7934 metrekarelik, içinde Hanok denilen Joseon Hanedanı döneminden günümüze kadar gelen geleneksel Kore evlerinin bulunduğu (Bütün evler Seul şehrinin etrafından buraya taşınarak yeni baştan birebir ölçülerde restore edilmiştir.) Namsangol Hanok Köyü. Ardından Türkçe karşılığı ile Büyük Güney Kapısı diye adlandırılan, üzerinde 26 adet büyük alışveriş merkezi, 30.000 adet küçük mağaza ve 50.000 civarında irili ufaklı imalathanenin bulunduğu Namdaemun Pazarı’nı ziyaret edeceğiz. Gün batımına doğru 262 metrelik Namsan Tepesi’ne teleferikle çıkıp, burada deniz seviyesinden 480 metre yüksekliğe kadar uzanan, 1980 yılında 15 milyar Won harcanarak (yaklaşık 16 milyon Amerikan Doları) inşa edilmiş, 2005 yılında restore edilmiş dünyaca ünlü Seul Kulesini ziyaret edecek, kulenin camlı ‘observatory’ bölümünden şehrin doyumsuz manzarasını seyredeceğiz. Şehir turundan sonra yerel bir restoranda akşam yemeği aldıktan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

SEUL

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği 1394 yılında inşa edilmiş, Kral Taejo (Joseon Hanedanliğı 1392 – 1910) tarafından yaptırılmış en büyük 5 saraydan biri olan Gyeongbokgung Sarayı, Balık Pazarı ve Insadong Turu’na iştirak edebilirler. Bu turumuzda Eski Hanedanlık sarayını ziyaret ettikten sonra çok sayıda balık çeşitleri ve deniz canlılarını görebileceğiniz Kore’nin en ünlü Balık Pazarı’nı ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizin de dahil olduğu bu turumuzu Seul’ün en popüler alışveriş ve sosyal merkezlerinden biri olan Insadong bölgesinde geçireceğimiz serbest zaman ile bitireceğiz. Akşam yemeği serbest olarak alınacaktır. Geceleme otelimizde.

SEUL / TOKYO

Sabah alınacak açık büfe kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. (Bu sabah kahvaltı paket olarak alınabilir.) Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Kore Havayollarına ait KE 0703 nolu sefer ile saat 10:10’da dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan ve hâlâ sembolik olarak imparatorluk ile yönetilen günümüzdeki yegâne ülke olan Japonya’nın başkenti Tokyo’ya hareket ve yerel saatle 12:30’da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan Tokyo şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. (Turumuzun geri kalan kısmını ise yarın gerçekleştireceğiz) Bu turumuz esnasında ünlü Asakusa Tapınağı, Tokyo’nun 24 saat boyunca en kalabalık bölgesi olan, restoranların, alışveriş merkezlerinin, café ve restoranların bulunduğu Ginza Bölgesi göreceğimiz yerler. Ardından otelimize transfer. Odaların dağılımının ardından akşam yemeği. Geceleme otelimizde.

TOKYO

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra başkent Tokyo’yu çok daha kapsamlı olarak tanıyacağımız tam günlük panoramik şehir turumuzu yapacağız. Bu turumuz esnasında elektronik cenneti Akihabara Bölgesi, Meiji Türbesi, Harajuku ve Omotesando, 52. katından Tokyo’nun muhteşem manzarasını 360 derece göreceğiniz Roppongi Hills göreceğimiz yerlerden bazıları. Öğle yemeği tur esnasında serbest olarak alınacaktır. (Tur esnasındaki serbest zamanınızda sizlere tavsiyemiz Akihabara’daki çok katlı mağazaları ziyaret etmeniz. Zira oldukça ucuz fiyata en son teknoloji ürünleri Türkiye’den daha ucuz fiyata alabilirsiniz. Fakat cep telefonu almayınız; zira GSM şebekeleri farklı olduğu için Türkiye’de kullanamazsınız. Özellikle kamera, fotoğraf makinesi, play station / oyun fiyatları oldukça düşüktür.) Ayrıca Şehrin sembolü olan, Paris’teki Eiffel Kulesi’ne benzetilmiş 333 metrelik Tokyo Kulesi, 11 binden fazla sanat eserinin ve arkeolojik kalıntının sergilendiği Ulusal Müze, hâlen imparator ve ailesinin ikamet ettiği İmparatorluk Sarayı (dışarıdan) ve Odaiba göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun sonunda otele dönüş. Akşam yemeğimizi otelimize yürüyüş mesafesinde yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

TOKYO / HAKONE / KYOTO

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel otobüsümüz ile Japonya’nın en yüksek noktası olan Fuji Dağı (3766 m) eteğindeki, eşsiz güzellikteki Hakone’ye hareket, yaklaşık bir buçuk saatlik kısa bir yolculuktan sonra varış. Muhteşem manzarasıyla ziyaretçilerini büyüleyen Aşi Gölü’nde tekne gezintisi yapıp, Komagatake volkanik tepesine teleferikle çıktıktan sonra öğle yemeğimizi göl kenarındaki yerel bir restoranda alacağız. Öğleden sonra hızlı trenlerin kalktığı Mişima tren istasyonuna gidecek ve burada dünyanın en hızlı treni olarak bilinen kurşun tren Şinkansen’e bineceğiz. (TREN YOLCULUĞUNUZ ESNASINDA BİNDİĞİNİZ TREN YAKLAŞIK 180 İLA 200 KM ARASINDA BİR HIZDA SEYREDECEKTİR.) Yaklaşık 2 saat süren tren yolculuğundan sonra Japonya’nın kesinlikle en güzel şehri olan ve imparatorluğa tarih boyunca en uzun süre başkentlik yapmış (yaklaşık 1000 sene) Kyoto’ya varış. (II. Dünya Savaşı’nda Japonya’da bombalanmamış tek şehir Kyoto’dur. Ayrıca Kyoto, Japonya’nın en eski, en tarihi ve kesinlikle en güzel şehri olmakla beraber günümüzde hâlâ geleneksel kıyafetleriyle Japonları sokaklarda yürürken görebileceğiniz yegâne yerlerden de biridir.) İstasyonda bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer ve yerleşme. Akşam arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği, Japonlar’ın ünlü çay merasiminin de görülebileceği, geleneksel Japon Tiyatrosu, Kukla Sanatı, Geyşa dansı ve Japon müziğinin temsil edildiği Gion Corner gösterisine katılabilirler. Bu Eski Kyoto Gece Turu Geyşa mahallesindeki yürüyüş turunu da içermektedir. (Bu ekstra tur bir sonraki gün de organize edilebilir) Geceleme otelimizde.

KYOTO

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra bu muhteşem şehri tanıtan tam günlük panoramik zengin bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuzda zarif Japon bahçesi ve muhteşem mimarisi ile Golden Pavilion Zen Tapınağı, altında akan su kaynağının kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağı ve hemen önünde Japonya’ya özgü birçok orijinal ürün ve hediyelik eşya bulabileceğiniz alışveriş caddesi gezeceğimiz; Şogun Tokugava’nın yaptırdığı tarihi Nijo Kalesi, Kinkakuji Tapınağı ve Ryoanji panoramik olarak göreceğimiz yerlerden bazıları. Öğle yemeğini tur esnasında yerel bir restoranda alacağız. Turdan sonra şehrin büyük çarşı ve mağazalarının bulunduğu ana caddesi Kavaramaçi’de serbest zaman. Daha sonra otele dönüş. Akşam yemeği serbest olarak alınacaktır. Geceleme otelimizde.

KYOTO / OSAKA

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel otobüsümüz ile Kyoto’dan yaklaşık 40 km uzaklıktaki, Japonya’nın diğer büyük metropolü olan, liman ve endüstri merkezi Osaka’ya hareket edeceğiz. Kısa bir yolculuktan sonra varış. Otelimize transfer olmadan önce Osaka şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuzda 17. yüzyıldan kalma, geleneksel Japon mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Osaka Kalesi, günün her saati hareketli Dotonbori ve içinde birçok mağaza barındıran uzun kapalı pasajlardan oluşan Shinsaibashi ve Umeda Kulesi göreceğimiz yerler. Turdan sonra otelimize transfer. Dinlenmek veya alışveriş yapmak için serbest zaman. Akşam yemeğimizi otel dışında yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

OSAKA (NARA)

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak ve çevreyi gezmek için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük Nara turuna katılabilirler. Nara turumuzda Kyoto’nun 40 km kadar güneyinde bulunan ve burada 8. yüzyılda imparatorluk başkentliği yapmış, açık hava müzesi Nara şehrini ziyaret edeceğiz. Gezeceğimiz yerler sırasıyla Todaiji Tapınağı (Dünyanın ahşap bina içerisinde muhafaza edilen 15 metre boyundaki, en büyük bronz Buda heykeli burada bulunmaktadır.) 3000 fener ile süslenmiş Kasuga Şinto Tapınağı, ve 1200 ceylanın serbestçe etrafta gezindiği Kutsal Nara Ceylan Parkı. Öğle yemeği tur fiyatına dahil olarak yerel bir restoranda alınacaktır. Nara turunun ardından Osaka’ya dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

OSAKA / İSTANBUL

Sabah alınacak kahvaltıdan (bu sabah kahvaltı paket olarak alınabilir) sonra deniz doldurularak yapılmış, havalandırma tertibatı ise havalimanı binasının içinde bulunan 2 adet devasa Boeing 747 motoru ile sağlanan dünyaca ünlü Kansai Uluslararası Havalimanı’na transfer. Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Kore Havayollarına ait KE 722 nolu sefer ile Seul’e 09:30’da hareket ve yerel saat ile 11:20’de varış. Burada yapacağımız kısa bir aktarmadan sonra Kore Havayollarına ait KE 955 nolu sefer ile saat 13:40’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19:40’da İstanbul Yeni Havalimanına varış. Turumuzun sonu. TOPLAM 09 GECE / 10 GÜN

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • İstanbul / Seul / Tokyo – Osaka / Seul / İstanbul arası Kore Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.
 • Tüm havalimanı vergileri.
 • Seul’de 2 gece Hotel Courtyard Marriott veya bir benzeri otelde konaklama.
 • Tokyo’da 2 gece Hotel Metropolitan Edmond, Kyoto’da 2 gece New Miyako Hotel, Osaka’da 2 gece Sheraton Miyako Osaka Hotel veya benzeri otellerde konaklamalar.
 • Seul ve Japonya’daki otellerde alınacak olan açık büfe sabah kahvaltıları (programda aksi belirtilmediği takdirde).
 • Seul’de otel dışında yerel restoranda alınacak olan 1 adet akşam yemeği.(içki ve meşrubat hariç)
 • Japonya’da otel dışında yerel restoranlarda alınacak olan 2 adet öğle yemeği. (içki ve meşrubat hariç)
 • Japonya’da otel dışında yerel restoranlarda alınacak olan 4 adet akşam yemeği.(içki ve meşrubat hariç)
 • Seul, Tokyo, Kyoto ve Osaka’da yapılacak olan yarımşar ve tam günlük panoramik şehir turları.
 • Programda belirtilen tekne ve teleferik yolculukları, Seul Kulesi giriş bileti, Namsangol Köyü giriş ücreti, Golden Pavillion Tapınağı girişi, Kiyomizu Tapınağı girişi, Osaka Kalesi girişi, Roppongi Hills, Umeda Kulesi giriş ücretleri.
 • Tokyo, Seul ve Osaka’da Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri.
 • Özel otobüsle yapılacak olan Tokyo / Hakone ve Kyoto / Osaka arası transferler.
 • Tokyo / Kyoto arası Shinkansen adlı hızlı tren ile seyahat. (Koltuk bazında. Her bir vagon çift sıralı olmak üzere üçer koltukludur.) Mişima ve Kyoto’da Tren istasyonu transferleri.
 • Tüm seyahat boyunca bizimle birlikte olacak olan Koreli ve Japon yerel rehberler.
 • Tecrübeli rehberlik hizmetleri.
 • Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (telefon, minibar, v.s…)
 • Kişi başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Programda belirtilen ve belirtilmeyen yemeklerde alınacak olan meşrubat veya içkiler.
 • Seyahat esnasında olabilecek herhangi bir ayakbastı ücreti veya yerel vergiler.

Kredi Kartlarına Taksit İmkanı 

tur rezervasyon yazılımı ile hazırlanmıştır.