HİNDİSTAN & NEPAL TURLARI

HİNDİSTAN & NEPAL TURU

Jaipur (2) (Amber Kalesi- Hawa Mahal)  Agra (2) (Agra Kalesi - Taj Mahal) (Abhaneri - Fatehpur Sikri)

Khajuraho (1) (Orchha) / Varanasi (1) (Ganj Nehri’nde Tekne Gezisi)

 Yeni Delhi (2) (Kızıl Kale – Qutub Minar - Kingdom of Dreams)  

Kathmandu (3)(Bhadgaon-Swayambhunath-Pashupatinath)  

Türk Havayolları ile 12 GECE / 13 GÜN

Rezervasyon
2,899 $ 3,188 $ /
BİZ SİZİ ARAYALIM
Genel Bilgiler
Dahil Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Galeri
Ödeme Koşulları

İSTANBUL / YENİ DELHİ

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 18:00’de buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri ardından THY’ye ait TK 716 nolu sefer ile Güney Asya’nın hatta dünyanın en gizemli, en mistik ülkesi olarak bilinen Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’ye saat 20:55’de hareket. Geceleme uçakta.

YENİ DELHİ / JAIPUR

Yaklaşık 6 saatlik bir uçuştan sonra yerel saat ile 05:15’de Yeni Delhi’ye varış. Pasaport işlemleri ve bagaj alımının ardından havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Jaipur’a hareket. (Bu sabahki kahvaltılarımız araç içinde paket kahvaltı olarak dağıtılacaktır) Yaklaşık 4 saatlik bir yolculuğun ardından otelimize varış.) Odaların dağılımının ardından dinlenmek için serbest zaman. Bu dinlenmenin ardından, “Pembe Şehir” olarak bilinen Jaipur şehrini tanıtan bir tur yapacağız. Maharaja Jai Singh II (1693-1743) tarafından kurulan Jaipur şehri Rajasthan eyaletinin başkentidir. Üzerlerinde surlar ve kaleler bulunan tepelerle çevrili olan Jaipur, kafesli pencereli ve pembe boyalı evleriyle özellikle güneşin batışında sihirli bir atmosfere bürünür. Jaipur ve çevresi sonsuz bir müze gibi olmasının yanında sayısız el işleri de sunmaktadır. Bu turumuzda Hawa Mahal, görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizin ardından Jaipur’un en tanınmış yapılarından biri olan Hawa Mahal’i ziyaret edeceğiz. Bu güzel saray, içindeki kadınların dışarıdan görülmeden dışarıyı seyredebilmeleri için kum taşından inşa edilmiştir ve 1000 adet penceresi bulunmaktadır. Üzerindeki pirinç fırdöndüler nedeniyle 1960 lara kadar rüzgar sarayı adı ile anılmıştır. Turdan sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

JAIPUR

Sabah kahvaltısının ardından Hindistan’ın en önemli Khrishna Tapınakların’dan biri olan Govind Dev Ji Tapınağı’nı gezeceğiz. Burada Jaipur’da yaşayan çoğu Hindu’nun tipik bir sabahında güne başlamadan önce gerçekleştirdiği töreni göreceğiz. City Palace’ın bir parçası olan Govind Dev Ji Tapınağı, Tanrı Khrishna’ya adanmış olup ev sahipliği yaptığı Hint sanatının güzel örnekleri olan resimler ve altın kaplama tavanları, Avrupa’dan gelen avizelerle aydınlatılmaktadır. Her sabah yüzlerce kişi Tanrı Khrishna’ya saygılarını sunmak üzere burada özel bir tören gerçekleştirir. Turumuzun geri kalanında City Palace ve Jantar Mantar görülecek yerler arasındadır. Jaipur Maharacasının halen yaşamakta olduğu küçük bir bölümü dışında bir müzeye dönüştürülmüş olan City Palace surlarla çevrili ve şehrin yedide birini kaplayan bir bölge içinde yer almaktadır. Müzede Tekstil ve Kostüm Müzesi, Sanat Galerisi, Chandra Mahal, Mubarak Mahal ve Divan-ı Has bulunmaktadır. (müze ziyareti yapılmayacaktır) Jantar Mantar Moğol Kumandan Sawai Jai Singh tarafından inşa edilmiş astronomi gözlem araçlarının toplandığı gözlem evini gezeceğiz. Öğleden sonra Jaipur’un Eski idari merkezi olan Amber Kalesine gideceğiz. (Burası 1788 yılına kadar eyaletin yönetim yeri olmuştur) Jaipur’dan 11 km uzaklıkta bir tepenin yamacına kurulmuş olan bu kale Rajput mimarisinin en önemli örneklerinden biridir. Saray ilk olarak Raja Man Singh tarafından kurulmuş, ilaveler Sawai Jai Singh tarafından yaptırılmıştır. Filler üstünde yükselerek çıkılan saray içinde Divan-ı Avam, Divan- ı Has ve kafesli pencereleri ile saray kadınlarının saray içindeki önemli olayları seyredebildikleri Sukh Niwas ve Jai Mandir (Zafer Tapınağı) ayrıca ışıldayan aynaları ile ünlü Şiş Mahal’i göreceğiz. Turdan sonra otelimize dönüş. Otelimizde alacağımız akşam yemeğinden sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

JAIPUR / AGRA (ABHANERİ / FATEHPUR SİKRİ)

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Agra’ya hareket. (Jaipur / Agra arası yaklaşık 265 km’dir) Yaklaşık 40 kilometrelik bir yolculuğun ardından yolumuz üzerinde bulunan Abhaneri ve Fatehpur Sikri ziyaret edilecektir. Abhaneri’de Chand Baori adlı su kuyusunu göreceğiz. Yaklaşık 12 yıllık susuzluk ve kuraklık çektikten sonra Nikumbha hanedanı, Kral Chanda tarafından M.S. 9. yüzyılda, yöredeki su ihtiyacını karşılamak amacı ile inşa edilen Chand Baori su kuyusu, labirenti andıran simetrik merdivenleri ile tanınmaktadır. 13 farklı kademeye sahip, 3.500 basamaktan oluşan kuyunun derinliği ise 30 metre, yaklaşık 10 katlı bir bina yüksekliğindedir. Bu ziyaretimizin ardından bir dönem Moğol Hükümdarlığının başkenti olan Fatehpur Sikri’yi ziyaret edeceğiz. Agra’nın batısında kurulmuş olan bu şehir 1570 - 1586 yılları arasında imparator Ekber zamanında Moğol hükümdarlığının başkentiydi. Daha sonra terk edilmiştir. Günümüzde burası mükemmel biçimde korunmuş bir hayalet şehir durumundadır. Toplamda yaklaşık 9 saat sürecek bir yolculuktan sonra otele varış. Odaların dağılımından sonra kısa bir süre dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

AGRA

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Agra şehrini tanıtan güzel bir tur yapacağız. Bu tur esnasında önce Agra Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Ekber tarafından 1565 yılında yapılmaya başlanmış ve çeşitli eklerin inşasıyla Şah Cihan tarafından bitirilmiştir. Kale, önceleri askeri amaçlı olarak yapılmışsa da Şah Cihan burayı bir saray olarak kullanmıştır. Yukarıda belirttiğimiz gibi Şah Cihan, yaşamının son günlerinde büyük oğlu Âlemgir tarafından buraya hapsedilmiş ve penceresi Tac Mahal’e bakan bir odada ölmüştür. Bu ziyaretin ardından Taj Mahal’e fikir örneği olmuş İran soylu Mirza Gıyas Bey’in mezarının bulunduğu Itmad ud Daula’yı ziyaret edeceğiz. Agra’da görülmesi gereken diğer bir önemli yer olan bu türbe, İran’lı soylu Mirza Gıyas Bey’in türbesidir. Bu zatın güzel kızı Nur Cihan, imparator Cihangir ile evlenmiş ve bu evlilikten doğan kızları, adına Tac Mahal’in yapıldığı Mümtaz Mahaldir. Bu türbe, 1628 yılında Nur Cihan tarafından yaptırılmıştır. Mimari yapısı Cihangir için Lahor’da yapılmış bulunan türbeye benzemektedir. Bu anıt mezarın yapı özellikleri Tac Mahal’inkine çok benzemekle birlikte daha küçük boyutta olması bu işin daha detaylı ve daha ince işçilikle yapılmasını gerekli kılmıştır. Örneğin mermer içine değerli taşları kakma sanatı olan Pietra Dura burada çok daha ince bir hassaslıkla gerçekleştirilmiştir. Model olarak Tac Mahali andıran bu binaya “Baby Taj”, Yavru Tac ismi yakıştırılmaktadır. Bu ziyaretlerimizin ardından Agra’daki en etkileyici ve dünyanın en meşhur yapılarından biri olan Taj Mahal’i ziyaret edeceğiz. Agra’da bulunan birçok eser 16. ve 17. yüzyıllarda burayı başkentleri yapan Mughal İmparatorluğu döneminde yapılmıştır. Kent, Tanrı Krişna ile ilişkilendirilen ve Agra kadar eski Mathura ve Brindavan kentlerine menderes yaparak ilerleyen Yamuna Nehri kıyısına kurulmuştur. Ortaçağdaki yapısını korumuş olan Agra’nın dar sokaklarındaki mağazalarda gümüş ve altın süslemeler örneğini Taj Mahal’in duvarlarında da görebileceğiniz yarı değerli taşlarla süslenmiş mermer eşyalar gibi yerel el işlerini bulabilirsiniz. (Taj Mahal:Hindistan’ın sembolü haline gelmiş olan Taj Mahal, Mughal İmparatoru Şah Cihan tarafından eşi Mümtaz Mahal için yaptırdığı mermerden bir şiir gibi Yamuna Nehrinin kenarında tüm ihtişamı ile yer almaktadır. Tamamıyla beyaz mermerden inşa edilmiş olan Taj Mahal’in duvarları Pietra Dura olarak adlandırılan ve mermerin oyularak içine yarı değerli taşların yerleştirilmesinden oluşan süslerle kaplıdır) Turdan sonra otelimize dönüş. Dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

AGRA / JHANSI / KHAJURAHO

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra özel otobüsümüz ile Agra tren garına hareket.(Bu sabah otelimiz lobisinde sadece çay/kahve eşliğinde basit ve hızlı bir kahvaltı alacağız) Agra’dan Shatabadi Express’i ile saat 08:20’de Jhansi’ye hareket. Yaklaşık 2 saat sürecek tren yolculuğumuzun ardından Jhansi’ye varış. Jhansi tren Garında bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Orchha üzerinden Kajuraho’ya hareket. Betwa Nehri kıyısında kurulmuş olan Orchha yüzyıllarca gözlerden uzak kaldıktan sonra son yıllarda tekrardan popüler olmaya başladı. Bundela Hanedanı’nın başkenti olan bu küçük kasabada Büyük Saray ve Cihangir Sarayı kalıntılarını ve Betwa Nehri görülecek yerler arasındadır. Ardından Khajuraho’ya hareket. Khajuraho’ya varış ve otelimize transfer ve giriş işlemlerimizin ardından serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

KHAJURAHO / VARANASI

Sabah kahvaltısının ardından Khajuraho adı ile Kamasutra tapınakları turu için otelden hareket. 1000 yıl öncesindeki Hindistan yaşamının, taş ustaları tarafından saygı duyulacak güzellikteki bir işçilik ve sanatkarlıkla taşa yansıtılması ve yüzeyin bir dantel işlenircesine tanrılar, tanrıçalar, savaşçılar, mitolojik varlıklarla süslenmesi, eşi benzeri görülemeyecek kadar muhteşem bir görsel şölen oluşturmuştur. MS 950-1050 yılları arasında Chandela hanedanlığı tarafından göllerin üzerine inşa edilmiştir. Dünyanın en çok ilgi gören ve merak edilen tapınağını hikayeleri ile keşfedeceğimiz turun ardından Hindu Dini’nin Mekkesi diye tabir edilen ve Hindu Hacıların dünyanın her yerinden akın akın geldikleri Varanasi uçuşu için Havalimanına hareket. Hindistan Yerel Havayollarına ait 9W 724 nolu sefer ile saat 13:55’de Varanasi’ye hareket. Varanasi; (İngilizler döneminde ismi Banaras olarak değiştirilmiş olan Varanasi ismini kuzeyinden geçen Varuna ve güneyinden geçen Assi isimli çaylardan almıştır. Şehrin en eski ismi ışık şehri anlamına gelen Kashi’dir. Tanrı Şiva’ya adanmış olan kent Hindular için olduğu kadar, 7. 11 ve 23.Tirthankar’ın burada doğmuş olması nedeniyle Jainler için de kutsaldır. Kent tapınmak, meditasyon yapmak ve arınmak için dünyanın her tarafından gelen hacıların buluşma yeridir.) Yaklaşık 1 saatlik uçuşun ardından 14:40’da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Daha sonra Varanasi’yi tanıtan turumuza başlayacağız. Bu turumuz esnasında Hindular tarafından kutsal olarak kabul edilen Ganj Nehri kıyılarındaki dini törenlerin yapıldığı ve arınmaların gerçekleştiği ghatlar, Alamgir Camii, Durga, Vishvanat, Bharat Mata tapınakları, Benaras Hindu Üniversitesi sayılabilir. Akşamüstü otelimize dönüş ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

VARANASI / YENİ DELHİ

Sabah çok erken kalkmak suretiyle kutsal nehir Ganj’da tekne turu. Tekne turumuz esnasında Hindu’ların nehirde kendilerini yıkayarak nasıl akladıklarını ve Ghat’ların ölülerini nasıl yaktıklarını, ayrıca 24 saat devamlı surette yanan bir odun ateşini göreceksiniz. Sabah ritüelini gördükten sonra otelimize döneceğiz. Otelimizde alınacak kahvaltıdan sonra öğlen gibi Varanasi Havalimanı’na hareket. Hindistan Yerel Air Vistara Havayolları’na ait UK 993 nolu sefer ile 15:20’de Hindistan’ın başkenti Yeni De1hi’ye hareket. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuşun ardından saat 16:45’de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımının ardından dinlenmek için serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Kingdom Of Dreams adlı unutamayacağınız bir Hint gecesi deneyimine katılabilirler. Hindistan’ın Broadway Showlarına cevabı niteliğindeki Kingdom of Dreams Show’u bizleri zaman içinde bir yolculuğa çıkaracak Özel aracımızla show’un yapıldığı tiyatro binasına gidecek, önce burada Moğol usulü akşam yemeğimizi alacağız. Ardından Hint El sanatlarını, mutfak deneyimlerini ve birçok kültürel unsurları bir arada görebileceğiniz Culture Gully sokağında dolanmaya vaktimiz olacak. Ardından Yaklaşık 2 saat sürecek olan ve olağanüstü koreografi, kostüm ve müzikler eşliğinde bir Show olan Kingdom Of Dreams’i izleyeceğiz. Bu güzel gecenin ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (bu akşamki ekstra tura iştirak etmeyecek olan misafirlerimiz yemeklerini otelde alacaklardır)

YENİ DELHİ

Sabah kahvaltısının ardından Yeni Delhi şehrini daha yakından tanıyacağınız şehir turumuza başlayacağız. Başkent Delhi alt kıtanın en büyük şehirlerinden biri olarak tarih boyunca tam 7 kez kurulmuştur. Günümüz Delhi’si yeni ve eskinin iç içe yaşadığı bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. Yeni şehir, İngiliz Raj tarzına uygun olarak Sir Edmund Lutyens tarafından tasarlanmıştır. Turumuza başlarken önce, Mughal İmparatorluğunun görkeminin ve gücünün bir göstergesi olan 1648 yılında Şah Cihan zamanında tamamlanan Kızıl Kale ile yine Şah Cihan döneminde yaptırılan Hindistan’ın en büyük camisi Jama Mescid, geçmişte Delhi’nin ticaret merkezi olan Chandi Chowk’u göreceğimiz eski Delhi turunu yapacağız. Ardından, Hint Ulusunun babası sayılan Mahatma Gandhi’nin sade kabrinin bulunduğu Raj Ghat’ı ve Delhi’deki en önemli Sikh Tapınaklarından biri olan Gurudwara Bangla Sahip Tapınağını ziyaret edeceğiz. Ardından, birinci dünya savaşında ölen 85.000 Hintli askerin anısına dikilen Zafer Takı (India Gate) ziyareti ile devam edecek turda, ulusal günlerde geçit törenlerinin yapıldığı geniş Raj Path ve sonundaki Hindistan Devlet Başkanının resmi konutu olan Rashtrapati Bhawan göreceğimiz yerler. İçindeki 75 metre yüksekliğindeki Zafer Kulesi ve yüzyıllardır paslanmadan duran demir kolon ile ünlü Qutub Minar’da görülecek yerler arasındadır. (Bir inanışa göre arkanız dönük olarak kollarınızı demir kolonun etrafında birleştirmeyi başarabilirseniz dileğiniz gerçekleşmektedir) Şehir turunun ardından bayanlar için favori bir alışveriş bölgesi olan Khan Market’te vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

YENİ DELHİ / KATHMANDU

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemlerinin ardından yerel Indigo Havayollarına ait 6E 31 Nolu sefer ile 11:50’de günümüzde eskiden dünyadaki tek Hindu Krallığı olan ve 2008 yılında Cumhuriyet rejimine geçen Nepal’in başkenti Kathmandu’ya uçuş. Saat 13:45’de varış. (Kral Prithi Narayan Shah tarafından 18.yy da kurulan dünyadaki tek Hindu Krallığı Nepal’in başkenti Kathmandu dünyanın damı sayılan dağ sırası Himalayalar’daki bir vadiye kurulmuştur. Tanrılarla ölümlülerin birbirine karıştığı yer olarak adlandırılan Nepal Krallığı, dünyada bir eşi olmayan manzaraları ve konuksever insanlarıyla, komşuları Çin, Hindistan ve Tibet’in en iyi özelliklerini almış gibidir) Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra kısa bir süre dinlenmek için serbest zaman. Öğleden sonra panoramik bir şehir turu yapacağız. Bir açık hava müzesi olan Kathmandu turumuza, kendine has bir mimariye sahip saraylar, tapınaklar ve çeşitli binalardan oluşan 48 yapının bulunduğu Durbar Meydanı’ndan başlayacağız. Yerel halkın yaşayan bir tanrıça olduğuna inandıkları bir genç kızın avluya bakan bir pencerede görüldüğü Kumari Bhal yani Yaşayan Tanrıça tapınağından sonra Durbar Meydanı’na hakim ve Kral Pratap Mall tarafından 17.yy.da inşa ettirilmiş olan Hanuman Dhoka (Maymun Tanrı Kapısı) Sarayı’nı göreceğiz. Bu sarayın girişinde Ramayana Destanındaki tanrılardan biri olan maymun tanrı Hanuman’ın heykeli bulunmaktadır. Yine aynı meydanda üzerindeki erotik kabartmaları ile ünlü 3 katlı Shiva Parvati tapınağını göreceğiz. Turumuzun ardından eski pazarda yürüyüş ve otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

KATHMANDU

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra şehir turumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bu turumuzda Nepal’de mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olarak kabul edilen 5.yy’da yapıldığına inanılan Nepal’de ki en eski ve en büyük yapı olan Bodnath Stupa ziyaretini gerçekleştireceğiz. Bu Stupa dünyanın en büyüğü olmakla beraber, Kral Mana Deva burasını 5.yy.da günahlarının tarziyesi için sekizgen şekilde inşa ettirmiştir. Daha sonra Patan’ı ziyaret edeceğiz. Patan’da Dünya Mirası Listesi içerisinde yer alan Patan Durbar Meydanını, eski Kraliyet Sarayını ve Tibet’li Göçmenlerin Kampını göreceğiz. Ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

KATHMANDU

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Swayambhunath ziyareti. Her sene sayısı milyonu aşan turistin ziyaretine sahne olan Katmandu'nun en çok ziyaret edilen tapınaklarından biri kuşkusuz Swayambhunath Tapınağı. Çevresinde çok sayıda maymun bulunan ve bu maymunların kutsal olduğuna inanlar tarafından 'Maymunlar Tapınağı' olarak da adlandırılan bu yer, Budizm'in dünyadaki en kutsal temsillerinden biri. Kendi kültürü ve kendi dili (Nepali) olan ülkenin bu kıymetli tapınak, mimaride 'stupa' olarak bilinir. Öğleden sonra ise Kathmandu’nun kardeş şehri olarak görülen ve ismi adanmışlar şehri anlamına gelen Bhadgaon’a hareket. Vadideki en büyük üçüncü şehir olan Bhadgaon’un 9.yy.da Kral Anda Deva tarafından kurulduğu düşünülmektedir. Şehir içindeki yapılarda görülen eşsiz güzellikteki taş kesme ve ahşap oyma işçilikleri 17 yy.da Kral Bhupantindra Mallas zamanından kalmadır. Daha sonra kutsal Bagmati Nehri kıyısındaki Shiva’ya adanmış Pashupatinath Tapınağını ziyaret edeceğiz. Ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. NOT: Bu sabah hava şartları müsaade ettiği takdirde her yıl bir çok turistin katıldığı ve enfes manzaralara tanık olabileceğiniz, dünyanın en yüksek dağları olan Himalaya Sıra Dağlarını ve Everest Tepesini görebileceğiniz Everest Dağ Uçuşu turuna Ekstra olarak katılabilirsiniz.

KATHMANDU / İSTANBUL

Sabaha alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra THY’ye ait TK 727 nolu sefer ile saat 12:55’de İstanbul’a hareket. Aynı gün yerel saatle 18:50’de varış. Turumuzun sonu.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • İstanbul / Delhi - Kathmandu / İstanbul arası THY ile ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti.
 • Khajuraho / Varanasi – Varanasi / Yeni Delhi - Yeni Delhi / Kathmandu arası yerel havayolları ile tek yön iç hat ekonomi sınıfı uçak biletleri.
 • Havalimanı Vergileri.
 • Jaipur’da 2 gece Marriott Jaipur Hotel, Agra’da 2 gece Hilton Hotel, Khajuraho’da 1 gece Radisson Jass Hotel’de, Varanasi’de 1 gece Madin Hotel’de, Delhi’de 2 gece Vivanta by Taj Dwarka’da Delhi’de, Kathmandu’da 3 gece Soaltee Crowne Plaza Hotel veya benzeri otellerde konaklama.
 • Otellerde alınacak olan açık büfe kahvaltılar.
 • Otellerde alınacak olan akşam yemekleri (içecekler ve meşrubatlar hariç)
 • Programda belirtilen tüm turlar.
 • Delhi / Jaipur / Agra arası özel otobüs ile transferler.
 • Agra / Jhansi arası tren biletleri.
 • Programın otobüs ile yapılan kısmında eyalet geçiş vergileri.
 • Müze girişleri.
 • Mevcut hizmet vergisi.
 • Lokal acenta tarafından verilecek olan veda hediyesi.
 • Tecrübeli rehberlik hizmetleri.
 • Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar. (bar, minibar, kurutemizleme, vs.)
 • Hindistan ve Nepal vize ücretleri. (Nepal vizesi ülkeye girişte alınır. Vize ücretini yolcu kendisi öder, Nepal vizesi için yanınızda mutlaka 2 adet vesikalık fotoğraf bulundurunuz.
 • Müze girişlerinde ilave alınan fotoğraf makinesi ve kamera ücretleri.(Kişi başına sadece birkaç Amerikan Doları’dır)
 • Kişi başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.
 • Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası

Kredi Kartlarına Taksit İmkanı 

tur rezervasyon yazılımı ile hazırlanmıştır.