İTALYA FRANSA SAHİLLERİ TURLARI

İTALYA - FRANSA SAHİLLERİ TURU 

BOLOGNA, MONTE CATİNİ TERME - CİNQUE TERRE ( LA SPEZİA), PORTOFİNO- SAMREMO NİCE (MONACO,

MONTE CARLO, CANNES, ST. PAUL DE VENCE), MARSİLYA, (GORDES, AVİGNON, NİMES)

Türk Hava Yolları ile 

6 Gece 7 Gün 

Rezervasyon
1,025 1,125 € /
BİZ SİZİ ARAYALIM
Genel Bilgiler
Dahil Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Galeri
Ödeme Koşulları

1.GÜN İSTANBUL (BOLOGNA) MONTECATİNİ TERME

İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminalinde saat 06.00’ da buluşma, check in işlemleri sonrası Türk havayolları Bologna uçağı ile 08.30’da hareket, 10.10 Bologna ‘ya varış sonrası özel otobüsümüze yerleşme ve Bologna şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz, öğle yemeği molamızı da Bologna’da veriyoruz, yemek sonrası 2 saat sürecek bir yolculuk sonrası Montecatini Terme’ ye varıyoruz, bu sevimli şehri eski kent bölgesini ve termal kaplıcalarını dolaştıktan sonra, burada bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz serbest geceleme otelimizde.

2.GÜN MONTECATİNİ TERME – LA SPEZIA

Sabah kahvaltı sonrası 08.30’da otobüsümüze yerleşme ve sonrasında Liguria sahiline doğru yola koyuluyoruz, ilk olarak La Spezia da bulunan otelimize varıyoruz, saatin erken olması sebebiyle odalarımıza yerleşmiyoruz ancak otelde kısa bir ihtiyaç molası sonrası,CinqueTerre gezisini gerçekleştireceğiz, tren istasyonuna geçiyoruz ve CinqueTerre bölgesini gezmek üzere seyahatimiz başlıyor, Burada bulunan 5 şehrin isimleri;Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza, Monterosso.bu şehirlerin en güzel 3 tanesini yani Monterosso, Vernazza ve Riomaggiore’yi hem tren ile hem de tekne ile gezdikten otelimize dönüş ve la Spezia’ da konaklıyoruz.

3.GÜN LA SPEZIA ( PORTOFİNO.SANREMO) - NİCE

Sabah kahvaltısı sonrası 08.00’da yola çıkıyoruz, 1,5 saat mesafedeki dünyanın cennet köşesi Portofino’ya gideceğiz, önce SantaMargherita isimli deniz kenarında bulunan sevimli bir kasabaya geliyoruz burada 30 dk sürecek bir tekne ile Portofino’ya geçiyoruz, buraya varışımız saat 11.00’i bulacaktır, kısaca şehri dolaşacağız, ardından öğle yemeğimizi burada aldıktan sonra, yola çıkıyoruz, Genova üzerinden Fransa’ya doğru yola alıyoruz, yol üzerinde San Remo’da kahve molası vereceğiz, ardından CoteD’azur’unincisi Nice şehrindeki otelimize yerleşeceğiz, ardından, kısa bir dinlenme sonrası akşam şehri keşfetmek için kent merkezine kendi imkânlarımızla iniyoruz, rehberiniz de size eşlik edecek. Ardından otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.

4.GÜN NİCE(MONACO & MONTECARLO)

Kahvaltı sonrası yürüyerek şehir gezimize başlıyoruz, Eski kent merkezi PromenadedesAnglais, zonepieton ve Jean Medicine görülecek yerler arasında sayılabilir, ardından kısa bir serbest zaman dinlenme ve alışveriş imkânı. Ardından saat 12.30 otelimizde buluşma, EXTRA MONACO&MONTECARLO gezisini gerçekleştiriyoruz, muhteşem manzaralar eşliğinde Eze kasabası göreceğiz, burada meşhur Froganard parfüm mağazasını ziyaret edeceğiz, ardından Monaco’ ya varıyoruz,GarenExotic ve Captan Custo’nun yıllarca çalışmalarını adadığı Monaco Ocenagrafi müzesini (deniz müzesi) gezilecek yerler arasında, Monaco’nun en sevilen kişilerinden biri olan prensesi Grace Kelly’nin mezarının bulunduğu kiliseyi ve Monaco Sarayının bulunduğu meydanı ziyaret edeceğiz, ardından Monaco sokaklarında yürüyerek bu küçük ama güzel yeri tanıdıktan sonra, kumarhaneleriyle meşhur Monte Carlo bölgesine geçeceğiz, arzu edenler şanslarını deneyebilirler, ortamın büyülü atmosferini yaşadıktan sonra, Nice’te bulunan otelimize dönüyoruz ve geceleme otelimizde.

5.GÜN NİCE (CANNES – ST.PAUL) -MARSİLYA

Erken kahvaltı sonrasıOtelimizden ayrılıyoruz, bölgenin en güzel tarihi şehirlerinden biri olan güzel bir vadinin üst noktasında kurulmuş olan bir çok filme konu olmuş olan St Paul De Vence’ i göremeye gidiyoruz, ardından bölgenin en güzel ve meşhur şehirlerinden biri olan festivalleri ile meşhur Cannes şehrine gidiyoruz, burada kısaca dolaştıktan sonra bir müddet serbest kalıp şehri yaşayacağız. Öğle yemeği molamızı burada verdikten sonra yola koyuluyoruz, 2 saat mesafede bulunan Marsilya şehrine geçiyoruz, geceleme otelimizde.

6.GÜN MARSİLYA (GORDES, AVİGNON, NİMES)

Kahvaltı sonrası 200 km mesafede bulunan Marsilya şehrine doğru yola çıkıyoruz. Aix ‘n Prpovence isimli, bu meşhur bölgede öncelikle Gordes, Luberon, şehirlerini ve Lavanta bahçelerini ziyaret edeceğiz, ardından bir dönem papalık merkezi olmuş tarihi bir şehir olan Avignon’u gördükten sonra, Marsilya’da bulunan otelimize transferve geceleme otelimizde.

7.GÜN  MARSİLYA - İSTANBUL

Sabah kahvaltısından sonra Marsilya şehrini geziyoruz ve tanıyoruz, ardından serbest gezme ve alışveriş sonrası havaalanına transfer ve Türk havayollarının uçağı ile saat 17.50’da hareket ve yerel saat ile 21.55’de varış gezi ve servislerinizin sonu.

MONACO &  MONTE CARLO GEZİSİ                                75.-€

10 saat sürecek bir gezidir, öğlen saatlerinde başlayıp akşam saatlerine kadar devam edecektir,Botanik bahçesi, Kaptan Coustou’nun tüm çalışmalarını sergilediği Ocenografi(Okyanus müzesi) müzesi, Grace Kelly ve Kraliyet ailesinin mezarlarının bulunduğu Katedral gezilecek, Kraliyet sarayı dışarıdan görülecektir, Ardından Monte Carlo kumarhanelerin olduğu meydan gezilecek, belli bir süre serbest zaman sonrası otele dönülecektir.

DÂHİL OLAN HİZMETLER,

• TÜRK havayolları ile Bologna gidiş, Nice Dönüş uçak biletleri ve vergileri 

• Yukarıda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri

• 6 gece otel konaklamaları ve kahvaltılar ve şehir vergileri

• Tecrübeli Rehberlik hizmetleri

DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER,

• Vize hizmetleri ( 125€ karşılığı firmamızdan destek alabilirsiniz,)

• Yurt dışı çıkış bedeli

• Zorunlu Seyahat sigortası

• Programda olmayan ören yerleri giriş ücretleri

Kredi Kartı ile Taksit Seçeneği 

tur rezervasyon yazılımı ile hazırlanmıştır.