KANADA TURU

 KANADA TURU

Toronto (2) (Niagara Şelaleleri – Niagara on the Lake) (Kingston & Thousand Islands Park) / Ottawa (1) (Bin Adalar - Kingston Rockport – Medeniyetler Müzesi) / Québec (2) (Baie Saint Paul - Montmorency Şelaleleri) Montréal (3) (Mont Tremblant – Biodome – Dünyaca Ünlü Botanik Bahçeleri – Montreal Olimpiyat Stadı)

THY ile 09 GECE / 10 GÜN

Rezervasyon
3,799 $ 4,369 $ /
BİZ SİZİ ARAYALIM
Genel Bilgiler
Dahil Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Galeri
Ödeme Koşulları

İSTANBUL / TORONTO

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Golden Bay Tour – Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 11:00’de buluşma. Sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Ardından TK 017 nolu sefer ile 14:15’de dünyanın en gelişmiş, en rahat, standardı en yüksek ülkelerinden biri olan ve yüzölçümüne göre dünyanın en büyük ikinci ülkesi olmasına rağmen, 33 milyonluk düşük nüfusu ile dikkat çeken Kanada’nın kozmopolit şehri Toronto’ya hareket. 10 saat 40 dakikalık bir uçuşun ardından yerel saat ile 17:55’de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

TORONTO (NIAGARA ŞELALELERİ)

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Ontario Eyaleti’nin başkenti Toronto şehrini tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Çin Mahallesi, Fransızlar’ın sömürge döneminden kalma tarihi Belediye Binası, Parlamento, Yeni Vilayet Binası, ünlü Yong Caddesi, Royal Ontario Müzesi, Union Tren İstasyonu, şehrin sembolü olan 544 metrelik kule ve ticaret merkezi göreceğimiz yerler. Turdan sonra dünyanın en büyük şelalelerinden biri olan Kanada-ABD sınırındaki Niagara’yı ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizden önce Skylon Tower’da açık büfe öğle yemeği alacağız. Yemeğin ardından tekneye binip, bu büyük şelalenin altına kadar gideceğiz (bugün içerisinde yanınıza lütfen yedek bir çift ayakkabı ve yağmurluk alınız). Daha sonra hatıra eşyalar almak için kısa bir süre serbest zaman. Daha sonra Niagara on the Lake adlı sanki bir film setinden çıkmış rüya gibi minik bir kasabayı ziyaret edeceğiz. Bugün bol bol fotoğraf çekeceğinize eminiz. Tur sonunda özel aracımız ile otelimize dönüş. Akşam yemeğimizi otel dışında Pan Greek adlı yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

TORONTO / KINGSTON / 1000 ISLANDS / OTTAWA

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra özel aracımız ile otelimizden hareket. İlk durağımız, Ontario Gölü’nün kuzeydoğu ucunda, St. Lawrence Nehri’nin ağzına kurulmuş tarihi şehir Kingston. Aynı zamanda ünlü Kanadalı rock müzisyeni Bryan Adams’ın doğduğu, 150 bin nüfuslu bu sevimli kent ilk olarak 17. yüzyılda Fransızlar tarafından bir askeri üs olarak kurulmuş. Kanada’nın Fransız dönemine ait birçok tarihi kilise, bina ve parklara sahip Kingston’ı ziyaretimizde Fort Henry, Princess Street ve Murney Kulesi göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra Fransız Devrimi ile yaşıt olan tarihi kasaba Gananoque üzerinden Bin Adalar (Thousand Islands) Bölgesi’nde bulunan Rockport İskelesinden tekneye bineceğiz. Ontario Gölü’nü Atlas Okyanusu’na bağlayan 1200 kilometrelik geniş St. Lawrence Nehri’nde yapacağımız tekne gezisinde, olağanüstü manzaralara sahip Bin Adalar Doğal Parkı’nı göreceğiz. Daha sonra yaklaşık 2 saatlik bir otobüs yolculuğun ardından Kanada’nın başkenti Ottawa’ya varış ve otele transfer. Akşam yemeğimizi Vittoria Trattoria adlı yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

OTTAWA / QUEBEC (TROIS RIVIERES – CAP DE LA MADELEINE)

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra otobüsümüzle yapacağımız 3,5 saatlik manzaralı bir yolculuğun ardından Saint-Pierre Gölü’nü geçerek üç nehrin kesişme noktası olan Trois-Rivières bölgesindeki Cap-de-la-Madeleine şehrini ziyaret edeceğiz. 35 binlik nüfusu ile küçük evlerden oluşan bu şirin beldede, eşsiz ustalıkla yapılmış vitrayları ile ünlü Our Lady of the Rosary Bazilikası’nı gezeceğiz. Daha sonra otobüsümüzle St. Lawrence Nehri’nin sol kıyısından giderek, Kuzey Amerika’nın etrafı surlar ile çevrili tek tarihi şehri olan, 17. yüzyılda Fransız kâşif Samuel de Champlain tarafından kurulmuş, UNESCO koruması altındaki, etrafı minik kulelerle çevrili, tarihte yeni Fransa’nın başkenti olarak bilinen, ancak 1759 yılında İngiltere Kraliçesi tarafından bir İngiliz toprağı olarak kabul edilmiş ve kraliyet adına taçlandırılmış şehir Québec’e varış. Otelimize transfer olmadan önce, nüfusu 8 milyona yaklaşan bu büyük kenti tanıtan panoramik bir şehir turu yapacağız. Place d’Armes, Château Frontenac, Eski Şehir Surları, Québec Kalesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Turdan sonra otele dönüş. Akşam yemeğimizi L’Entrecote St.Jean adlı yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

QUÉBEC (BAIE-SAINT-PAUL & MONTMORENCY ŞELALESİ)

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Baie-Saint-Paul & Montmorency Şelalesi Turu. Bu turumuzda öncelikle otobüs ile 1 saatlik mesafedeki tarihi kasaba Baie-Saint-Paul’e gideceğiz. Ünlü eğlence kumpanyası Cirque du Soleil’in kurulduğu, ufak ve şirin evlerin, dükkanların ve sanat atölyelerinin bulunduğu bu güzel kasabanın sokaklarında keyifli bir yürüyüş yapacağız. Daha sonra Sainte-Anne-de-Beaupré kasabasına giderek, kasabaya adını veren, 1926 yılında inşa edilmiş dev bazilikayı ziyaret edeceğiz. Hıristiyanlık inancına göre Meryem’in annesi olarak kabul edilen Aziz Anna adına yapılmış bu Katolik mabedi, aynı zamanda bir hac merkezi olduğu için, senede dünyanın her yanından gelen ortalama yarım milyon hacı tarafından ziyaret edilmekte. Daha sonra Québec’e geri dönerken, yol üzerinde 84 m yüksekliğindeki gür Montmorency Şelalesi’nin muhteşem manzarasını göreceğiz. Turdan sonra otele dönüş. Geceleme otelimizde.

QUEBEC / MONTRÉAL

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra Québec Eyaleti’nin en büyük şehri Montreal’e hareket ve 2 saatlik keyifli bir yolculuğun ardından varış. Otelimize transfer olmadan önce Montréal’i tanıtan panoramik bir şehir turu gerçekleştireceğiz. 1976 Yaz Olimpiyatları’na ev sahipliği yapmış, göller ve ormanlar şehri Montréal, bugün Paris’ten sonra dünyada en çok Fransızca konuşulan ikinci büyük şehir olmakla beraber, dünyanın en gözde sanat ve kültür merkezlerinden biridir. Turumuzda Eski Montréal Bölgesi, Notre-Dame Bazilikası, Olimpiyat Stadyumu, Saint-Joseph Oratoryosu ve Mount Royal Parkı göreceğimiz yerler. Öğle yemeğimizi parkta somon füme ve bagel eşliğinde piknik şeklinde alacağız. Turdan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğimizi L’Autre Saison adlı yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde

MONTREAL (MONT TREMBLANT)

Sabah alınacak kahvaltıdan kışın kayak merkezlerine yazınsa göl kenarında huzur verici sayfiye yerlerine sahip Mont Tremblant turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu turumuzda St.Sauveur kasabasında hoş bir kahve molası verecek, binlerce gölü içinde barındıran bölgede eşsiz güzellikte evlere sahip St.Agathe des Monts kasabasındaki Lac des Sables’ı ziyaret edecek ve yine başka bir göl kenarında, son durağımız hoş kafe ve restoranlara sahip pitoresk Mont Tremblant kasabasında alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman bulacağız. Turun ardından Montreal’e dönüş. Geceleme otelimizde.

MONTREAL

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Biodome, Montreal Olimpiyat Stadı ve yeraltı şehri turuna katılabilirler. Akşam yemeğimizi Vargas adlı yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

MONTREAL / İSTANBUL

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra akşama kadar serbest zaman (Otelden check-out saati öğlen 12:00’dir). Bugün içerisinde arzu edenler ekstra olarak Montreal Premium Outlet alışveriş turuna katılabilirler. Akşam havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Türk Havayolları’na ait TK 036 nolu sefer ile saat 23:05’de İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

İSTANBUL

Yerel saat ile 15:50 de varış.Turumuzun sonu.

TOPLAM 09 GECE / 10 GÜN

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • İstanbul / Toronto – Montreal / İstanbul arası Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti ve havalimanı vergileri Toronto’da 2 gece Fairmont Royal York, Ottawa’da 1 gece Hilton Lac Leamy & Casino, Quebec’de 2 gece Palace Royal Suites, Montréal’de 3 gece Omni Mont Royal veya bir benzeri otellerde yatak-kahvaltı bazında konaklamalar.
 • Her şehirde yarımşar günlük panoramik şehir turları ve programda belirtilen tüm turlar (bazılarının giriş ücretleri dahildir) (Montreal’de Notre Dame Bazilika, Kingston Rockport veya Ivy Lea Bin Adalar Turu, Ottawa Medeniyetler Müzesi Bileti ve Turu) Program esnasında alınacak olan 5 adet akşam ve 2 adet öğle yemeği (öğle yemeklerinden bir tanesi piknik şeklindedir) Yemeklerde kişi başına birer adet alınacak olan bir adet yerel bira veya 1kadeh yerel şarap veya bir adet meşrubat dahildir. Programda belirtilen rotadaki otobüs yolculukları.
 • Programda belirtilen tekne gezileri (Niagara’daki tekne gezisi hava şartlarına ve suyun yoğunluğuna bağlıdır)
 • Tüm havalimanı / otel / havalimanı transferleri.
 • Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (belirli limitler dahilinde).
 • Tecrübeli rehberlik hizmetleri.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (telefon, minibar, kurutemizleme, vs.).
 • Kişi başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.
 • Kanada vize ücreti.
 • Lokal rehber ve şoför bahşişleri (günlük tavsiye edilen rakam şoför 1-2CAD, rehber 3CAD)
 • Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası 

 

tur rezervasyon yazılımı ile hazırlanmıştır.