KİEV & MİNSK GEZİSİ

KİEV & MİNSK GEZİSİ

KİEV (2)- MİNSK (3)

UKRAYNA Havayolları Tarifeli Seferi ile 5 Gece-6 Gün..

 

Rezervasyon
549 603 € /
BİZ SİZİ ARAYALIM
Genel Bilgiler
Dahil Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Galeri
Ödeme Koşulları

1.Gün İSTANBUL KİEV

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 04.00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra UKRAYNA Havayolları’nın ile PS 716 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.05’de Kiev’e hareket. Saat 08.05’de Kiev Borispol Havalimanına varış ve karşılanma. Özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket. Turumuz esnasında; Vladimirskaya Caddesi üzerinden Merkez Opera ve Bale Binasından sonra Altın Kapı önünden geçip, Aya Sofya meydanında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman bitiminde özel otobüsümüz ile Dostluk Heykeli'nin bulunduğu Dostluk Tepesi'nden hareket ve burada 20 dk. fotoğraf molamız var. Buradan Kiev'in en eski semti Padol semtinden ve Başbakanlık, Parlamento Binası ve Kiev'deki 240 yıllık silah fabrikasının önünden geçerek, Kiev'in kurucularının heykeli önünde 10 dk. başka bir fotoğraf molası veriyoruz. Mola bitimi Mihaylovski Meydanı'na hareket ve Mihaylovski Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli gezilerek, otobüsle Andrevski yokuşuna geçiliyor. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2.Gün KİEV

Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek Pecarska Lavra Manastırı Turuna katılabilirler. (30.EUR) Manastır eski SSCB içindeki en büyük manastırlardan biridir. Kuruluşu XI yy. ortalarıdır. Tarih içinde manastırın kapladığı arazi 27 hektarı bulmuştur. İki kısımdan oluşmaktadır, üst kısım ve alt kısım. Günümüzde manastırın içinde 18 tane kilise bulunmaktadır. Bu kiliselerin 12 tanesi yerin üzerinde taş yapı, 6 tanesi yerin altındaki mağaralarda bulunmaktadır. Bu mağaralar manastır içinde yaşamış azizlerin gömüldüğü mezarlık olarak kullanılmaktadır. Bu azizler kutsal kişi olarak kabul edilmektedir. Bu yüzden dünyanın pek çok yerinden Slav Ortodoks Hristiyanları bu manastırı ziyaret etmektedir ve hacı mertebesine ulaşmaktadır. Ayrıca manastırın içinde Güzel Sanatlar Müzesi ve dünyada başka bir eşi olmayan Mikro Minyatür Müzesi bulunmaktadır. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün KİEV - MİNSK

Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Son hazırlıklar ve özel otobüsümüzle hava limanına transfer.Ukrayna Hava Yolları PS 889 sefer sayısı ile Belarus başkenti Minsk’e 15:15’de uçuş.16:20 Minsk varışı ve karşılanma.Özel aracamızla otelimize transfer,serbest zaman.Geceleme otelimizde.

4.Gün MİNSK

Sabah kahvaltısı ve Minsk şehir gezisi.Gezide; ünlü Kırmızı Kilise,Ulusal Sanat Müzesi,Karl Marks Sokakları,Şehir Kapısı,Özgürlük Meydanı,Belediye binası görülecek yerlerden bazılarıdır. Öğleden sonra arzu eden misafilerimize Öğle yemekli Dudıkti Folklor köyü ve bölge gezisini ekstra olarak sunabiliriz.(45.EUR )Gezi sonrası dönüş ve serbest zaman.Geceleme otelimizde.

5.Gün MİNSK

Sabah kahvaltısı ve arzu eden misafilerimize II.Dünya Savaşı tarih müze ziyaretini sunabiliriz.( 25.EUR ) Alman İşgalciler ile mücadeleyi hatırlatan bu müzesi Belarus’un en önemli müzesidir.Öğleden sonra ise ekstra olarak sunulan Stalin Hattı Gezisi (25.EUR) Minsk bölgesinin en önemli Tarihi yerlerinden biri olan bu bölgeyi yakında görebileceksiniz.Akşam üzeri otelimize dönüş,geceleme otelimizde. Arzu eden misafilerimize Minsk Gecesi ve akşam yemeği programını ektsra olarak sunabiliriz.

6.Gün MİNSK ISTANBUL

Sabah kahvaltısı ve son hazırlıklar için serbest zaman,özel otobüsümüz ile havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinden sonra Ukrayna Havayolları’nın PS 892 sefer sayılı uçuşu ile 17.20’da Kiev’e hareket,Kiev 18.25’de varış,uçak değiştirme PS 715 sefer sayısı ile İstanbul’a 19:30’da hareket. Saat 21.30’da İstanbul’a varış. Gezimizin ve servislerimizin sonu.

NOT;

***Vize uygulaması yoktur.  6 ay geçerli pasaport yada yeni çipli Kimlikler ile çıkış yapılabilir.

***Ekstra geziler minimum 15 kişi katılımla organize edilmektedir.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

  • Ukrayna Havayolları ile İstanbul –Kiev/ Minsk-Kiev İstanbul ekonomik sınıf uçuşları
  • Havaalanı vergileri ve servisleri bedeli
  • Havaalanı otel havaalanı transferleri
  • Kiev ve Minsk panoramik şehir turu / Türkçe Lokal Rehberlik
  • Belirtilen merkezi otellerde toplam 5 gece oda+kahvaltı dahil konaklama
  • Seyahat sigortası

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

  • Ekstra turlar ve kişisel harcamalar
  • Yurtdışı çıkış harcı bedeli
tur rezervasyon yazılımı ile hazırlanmıştır.