KÜBA GEZİSİ EXCLUSIVE

KÜBA GEZİSİ  - AEROFLOT Havayolları ile

8 Gece 9 Gün

" 7 AKŞAM YEMEĞİ ve 2 ÖĞLE YEMEĞİ DAHİL"

 

 

 

Rezervasyon
2,299 2,645 € /
BİZ SİZİ ARAYALIM
Genel Bilgiler
Dahil Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Galeri
Ödeme Koşulları

İSTANBUL / MOSKOVA/ HAVANA 

Akşam saat 23.30’da Hippo Turizm Kontuarında buluşma.

01.GÜN İSTANBUL /MOSKOVA/ HAVANA 

Bilet, bagaj işlemleri sonrası Aeroflot Hava Yolları ile saat 01.55’deSU2135 sefer sayılı uçak ile Moskova’ yahareket, 05.20’de varış uçak değiştirme sonrası SU150seferi ile saat 07.10’da Havana’ya Hareket, yerel saat ile 12.35’de varış sonrası, Varedero’ da ki otelimize doğru hareket, yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuz sonrası deniz, kum ve güneşin tadını dilediğinizce çıkarabilirsiniz, Karaiblerin mükemmel beyaz kum turkuaz deniz rengini tadarak vakit geçirmek mümkün, otelimizde konaklamamız her şey dâhil olarak konaklayacağız, geceleme otelimizde.

02. GÜN VAREDERO 

Kahvaltı sonra her şey dâhil otelimizin denizin ver güneşin keyfini çıkarabilir, yolculuk yorgunluğunu atabilirsiniz, Arzu edenler EXTRA Katamaran gezisine katılabilirler.

03.GÜN VAREDERO / CİENFUEGOS / TRİNİDAD 

Kahvaltı sonrası, Küba’nın en güzel şehirlerinden biri olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz, yol üzerinde ParqueNacionalCienaga de Zapata da Timsah çiftliğini ziyaret ediyoruz. Zapata bataklığının ortasında bulunan Küba yerlilerinin yaşayışlarının heykellerle anlatıldığı doğa harikası olan adaya sazlıklar arasından sürat motorları ile gideceğiz. Adada yerlilerin tütün tanrısına yaptıkları kısa bir yerli törenine katılacağız. Öğle yemeğimizi yeşillikler içinde Küba tarzı “Ranchon” denilen Küba yapısı olan PioCua’da alacağız. Ardından 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış olan Cienfuegos’u geziyoruz. JoseMarti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo, devlet dairelerini göreceğiz. Sonrasında Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Otelimize varış sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Yemek sonrası ücretsiz olarak Trinidad şehir merkezine transfer ve Trinidad gece hayatına tanık oluyoruz.

04.GÜN TRİNİDAD / SANTA CLARA / HAVANA 

Kahvaltı sonrası UNESCO tarafından koruma altında alınmış olan, 18 ve 19. yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşmiş, Trinidad şehrini geziyoruz. Ardından, Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che Guevera ismiyle birlikte anılan SantaClara şehrine doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara’ nın tarafından ele geçirilen Şehri görüyoruz. Batista ordularının tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını ve savaşın geçtiği ParqueVidal’i gördükten sonra, devrim sonrası Küba’dan ayrılarak, Bolivya’da küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de yaralı olarak yakalanıp ardından infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera'nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Ardından Havana’ya doğru yola çıkıyoruz, Otele varış sonrası, akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

05.GÜN HAVANA 

Sabah kahvaltı sonrası, şehir gezimize başlıyoruz, etkileyici tarihinin yanında Dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşa edildiği haliyle kendini korumuş, 50’li ve 60’lı yılların Amerikan arabalarına sıkça rastlanan, İspanyol mimarisinin muazzam örneklerine sahip Havana’yı tanıyoruz. La Mina restoranda öğle yemeği sonrası, şehir gezimize devam ediyoruz. Gezimiz sırasında görülecek yerler arasında Vedado ve Miramar Bölgeleri, Devrim Meydanı, Capitolio Binası Central Park ve Opera Binası sayılabilir. Sonrasında Obispo Caddesi boyunca gezdikten sonra Eski Havana’nın Kolonyal tarzı meydanları karşınıza çıkacak. Ardından otelimize dönüş yerleşme, Akşam yemeği sonrası arzu edenler EXTRA Tropicanagösterisini izliyoruz.Geceleme otelimizde.

06.GÜN HAVANA/VİNALES 

Kahvaltı sonrası, serbest gezme veya dinlenme imkanı, arzu edenler EXTRA olarak adanın tütün plantasyonunun en geniş yer kapladığı Unesco tarafından Dünya Koruma Mirası Listesine alınmış Vinales Vadisi'ni gezeceğiz. Tam gün sürecek Pinar del Rio Turumuzda, önce tütün tarlaları (Montesinos Çiftliği) gezilecek ve Puronun hikâyesi anlatılacaktır. Tütünün hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Tarihi Puro Fabrikası’nı ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği El Palenque de losCimarrones Lokantasında yenilecek. Cueva del Indio Mağarasının içindeki nehri sandalla gezdikten sonra Mural de la Prehistoria' da inanılmaz güzel bir doğa ortamda “Mogote” üzerinde Leovigildo Gonzalez tarafından çizilmiş devasa bir yağlı boya tablo sizleri şaşırtacak. Ardından otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde, Arzu edenler HAVANA CAFE de Buenovita Club izleyebilirler.Konaklama otelimizde.

07. GÜN HAVANA 

Erken Kahvaltı sonrası, 1 Mayıs yürüyüşü için geçit töreni noktasında gidiyoruz, yaklaşık saat 07.00 gibi başlayacak olan geçit töreni saat 10.00’gibi bitecektir, ardındaotelimizdebuluşma ve serbest. Öğleden sonra isteyenlerle, Extraolarak Büyük havana gezisini gerçekleştiriyoruz, Puro fabrikası Devrim müzesi, Fuster müzesi, gezimizi gerçekleştireceğiz. Gezimiz eski Amerikan arabalarıyla Havana sokaklarında gezerek başlayacak ve otelimizde bitecek. Akşam isteyenlerle, EXTRA yemekli LA TABERNA restoranda müzikli bir eğlence ile olacak, Geceleme otelimizde.

08. GÜN HAVANA/ MOSKOVA 

Kahvaltı sonrası, saat 11.30’daotelimizden ayrılıyoruz ve Havana havaalanına doğru yola çıkıyoruz, check işlemleri ve saat 14.25’ de SU 151 sefer sayılı uçak ile Moskova’ya doğru hareket. Gece yolculuğu.

09. GÜN MOSKOVA/İSTANBUL 

Yerel saat ile 09.00’daMoskova’yavarış sonrası, uçak değiştiriyoruz, SU 2136 sefer sayılı uçak ile 10.05’de İstanbul’a hareket ve 13.40’da varış gezi ve servislerimizin sonu.

NOT: 1 Mayıs yürüyüşü 08.00 – 10.00 arası yapılıyor, ancak insanlar sabah saat 04.00’den itibaren toplantı yerine gitmeye başlıyorlar, bizler sizi de saat 06.00 gibi kaldırıp erken kahvaltı yaparak götüreceğiz, ardından otelde buluşulup şehir gezisi yapacağız.

HOTELLER

 • Varadero-MeliaVaradero 5* vb.
 • Trinidad-Brisas Trinidad veya Memories Trinidad vb.
 • Havana-Nacional de CubaorFourPointsby Sheraton veya Melia Havana vb.

 

EXTRA GEZİLER VE ÜCRETLERİ

Vinales ( Pınar Del Rio)Gezisi: kişi başı                 : 65.-€

Tam Günlük Bir Gezidir, Öğle yemeğimiz dâhildir. Tütün Çiftliği Ziyaret Edilir, Vinales Hoş Bir Kasabadır, Bir Dağa Yapılmış Bir Resim Görülür, Bir Mağara Gezilir.

TROPİCANA SHOW kişi başı                                                      :120 .-€

1950’li  yıllarınb Küba’sı çok görkemli Lasvegas Showlarını andıran Kabarelerledoluydu, bu show şu an bulunan bir kaç Show’un en iyisi ve büyük olanı, ücrete yemek dahil değildir, transfer ve ulaşım dahildir, Show boyunca kişi başı rom ve softdrink dahildir.

BÜYÜK HAVANA GEZİSİ kişi başı                                            : 45.-€

Üstü açık klasik arabalarla ve otobüs ile yapacağımız gezsi sırasında Puro fabrikası gezisi, Casa fuster isimli sanatçının evi, Devrim müzesi gibi Şehir turunda vaktimizin yetmediği aktiviteleri gerçekleştireceğiz.

La taberna gezisi kişi başı                                                          : 55.-€  

Şehrin en iyi müzik duraklarından biri, Bueno Vista Social Club grupğlarıunın en iyisi burada çıkıyor, şehrin tam göbeğinde mütevazı bir restoranda aklam yemeği ve müzik ziyafeti bir arada,

Katamaran gezisi kişi başı          ( minimum 10 kişi)        : 100.-€

Varadero’da kaldığımız gün katamaran tekne ile yapacağımız gezi Karaimlerin harika denizini yakından tanıma fırsatı bulacağız,

EXTRA GEZİ PAKET 

 • EXTRA Gezilerin tamamını ödemek isteyen misafirlerimiz 40.-€ indirim alacaklardır,
 • EXTRA gezileri İstanbul’da ödeyen misafirlerimiz ne aldıkları gezi için hepsini alma zorunluluğu olmadan %10 indirim ve Kredi kartı ile ödeme imkânı kazanacaklardır, Tamamını alırlarsa 40 € indirim ve kredi kartı ödmelerde 5 taksit imkanı kazanacaklardır.
 • EXTRA turları Küba’ da alacak olan misafirlerimizin kredi kartı ile ödeme imkanları ve bütün gezileri almadan bir indirim alma durumları kesinlikle yoktur.

Dâhil Olan Hizmetler; 

 • Havana’da Meliha otelde 4 gece oda/kahvaltı
 • TRİNİDAD memories hotel veya benzeri 3*- 4* ayarında konaklama1 gece Her şey dâhil konaklama
 • Varedero‘daMeliaotelde 2 GECE HER ŞEY DÂHİL KONAKLAMA
 • Aeroflot Havayolları uçak biletleri ve vergileri
 • 3 adet akşam yemeği Allinclusive olarak konaklananVaredero ve Trinidad’ da,
 • 4 akşam yemeği, Havana’da konaklama sırasında.
 • Havana ve Trinidad şehir turları ve Santaclara şehir turu, 1 Mayıs geçit töreni için gerekli ayarlamalar,
 • Türkiye’den Tüm gezi boyunca rehberlik hizmetleri.
 • Geziler sırasında 2 Adet Öğle yemeği
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası 15.-€
 • Yurt dışı çıkış harcı pulu

Dâhil Olmayan Hizmetler;

 • Otelde ve diğer mekânlardaki tüm şahsi harcamalar
 • Küba vize ücretleri 250 TL (yeşil pasaporta vize yoktur)
tur rezervasyon yazılımı ile hazırlanmıştır.