KÜBA TURU İŞÇİ BAYRAMI

KÜBA

Havana (4) (Pinar del Río & Viñales Vadisi – Hemingway’in Havanası – Devrim Müzesi)

Trinidad (1) (Şeker Vadisi) (Santa Clara) / Varadero (2) (All Inclusive)

THY ile 09 GECE / 10 GÜN

Rezervasyon
2,180 2,616 € /
BİZ SİZİ ARAYALIM
Genel Bilgiler
Dahil Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Galeri
Ödeme Koşulları

İSTANBUL / HAVANA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminali Türk Havayolları kontuarı önünde saat 23:00’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra TK183 nolu sefer ile saat 01:40’da Karayip Denizi’nin en güzel adalarından biri olan ve hâlâ koyu bir komünizm rejimiyle yönetilen dünyadaki ender ülkelerden; sahilleri, sıcakkanlı insanları, gece hayatı, rom, puro ve salsası ile ünlü Küba’nın başkenti Havana’ya hareket ve yerel saat ile 07:50’de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan evvel şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında çoğu UNESCO’nun koruması altında olan Barok tarzı binalar, eski Amerikan arabaları ile ünlü sokaklar, efsanevi lider Fidel Castro’nun zamanında saatlerce süren ünlü nutuklarını okuduğu Devrim Meydanı, Washington’daki Capitol’den esinlenerek yapılmış El Capitolio (turistlere kapalıdır), Katedral Meydanı, Armas Meydanı, Morro Kalesi, Devrim Müzesi, Prado Caddesi, Sahil Şeridi göreceğimiz yerler. Şehir turu sırasında öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Ardından otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde. (Havana’ya varışta pasaport ve gümrük işlemleri oldukça ağır ilerlemektedir. Bundan ötürü biraz sabırlı olmanızı tavsiye ederiz.)

 HAVANA 

Sabah erken saatte Küba ile özdeşleşen 1 Mayıs’ta şehirde düzenlenen yürüyüşe katılacağız. Sabah saatlerinde başlayan ve erken öğle saatlerine kadar süren bu yürüyüş devrim meydanına kadar devam etmekte ve devlet yetkililerinin konuşmaları ile son bulmaktadır. Dünyada komünizm ile yönetilen ender devletlerden biri olan bu ülkede 1 Mayıs İşçi Bayramı çok büyük önem taşımakta olup, çok renkli görüntülere sahne olmaktadır. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra şehir turumuza eski Amerikan arabaları ile devam edeceğiz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picasso’su olarak da bilenen Jose Fuster’in yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesine gideceğiz. Ziyaretimizin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağına uğrayacağız ve ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret etme şansını yakalayacağız. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista’nın rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında halkın hizmetine müze olarak açılan Küba’nın verdiği bağımsızlık mücadelesine dair birçok eserin bulunduğu ‘Devrim Müzesini’ ziyaret edeceğiz. Akşam yemeğimizi Havana’nın şık restoranlarından biri olan Vistamar isimli deniz kenarında olan mekanda alacağız (menü’de İstakoz var). Geceleme otelimizde.

HAVANA (PINAR DEL RÍO & VIÑALES VADİSİ)

Sabah kahvaltıdan sonra dinlenmek, çevreyi gezmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Küba’nın en güzel bölgelerinden biri olan ve meşhur Küba purolarının yapıldığı Pinar del Río’yu ve tipik Küba köylerinin bulunduğu Viñales Vadisi’ni ziyaret edebilirler. (Bu turumuza öğle yemeği dahildir.) Turdan sonra otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

HAVANA (HEMİNGWAY’İN HAVANASI)

Sabah kahvaltıdan sonra dinlenmek, çevreyi gezmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman. Dileyenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Hemingway’in Havana’sı diye adlandırılan turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu turumuzda dünyaca ünlü efsanevi yazar Ernest Hemingway’in yaşadığı yer olan La Vigia’yı, bir balıkçı köyü olan Cojimar’ı ki Hemingway ünlü kitabı ‘’The Old Man and The Sea’’yi yazarken buradan ilham almıştır, Hemingway’in heykelini, teknesinin kaptanının (Gregori Fuentes) devamlı surette uğradığı ve kendisi için bir mabet niteliğindeki Las Terrazas adlı restoranı, Havana Denizcilik Kulübünü, yazarın 1930’larda her defasında hiç değiştirmeden kaldığı Ambos Mundos Otelinin 511 numaralı odasını ziyaret edeceğiz (bu turumuza öğle yemeği dahildir). Tur sonrası alışveriş için San Jose pazarını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz, burada hediyelik eşyalar ve yağlı boya resimler bulabilirsiniz. Gece ise dilerseniz gece Tropicana Show ya da Parisienne Show’a rezervasyon yaptırıp keyifli zamanlar geçirebilirsiniz (bunun için rehberinize önceden bilgi vermeniz gerekecektir.) Geceleme otelimizde.

HAVANA / CIENFUEGOS / TRINIDAD

Sabah kahvaltıdan sonra otelimizden check-out yaparak özel otobüsümüz ile ekonomisi turizm ve tütün endüstrisine dayanan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nin Küba’daki en önde gelen parçası Trinidad’a hareket. Yol üzerinde Cienfuegos şehrine uğrayacak kısa bir şehir turu yapacağız ve burada Montemar Park, Timsah Çiftliği ve Indian Town’u ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimize yerel bir restoranda alacağız. Trinidad’a varışımızın akabinde şehri tanıtan bir yürüyüş turu gerçekleştireceğiz. Etrafı İspanyol koloni döneminden kalan binalar ve müzelerle çevrili Plaza Mayor, Santísima Trinidad Katedrali, Romantik Müze, şehrin senkretik (farklı dinlerin karışması ile ortaya çıkan) dininin kilisesi ve birbirinden güzel el yapımı resimlerin, el işi takıların, yerel müzik enstrümanlarının ve diğer sanat eserlerinin satıldığı dar sokaklar ve tarihi avlular, turumuzda göreceğimiz yerler. Ayrıca koloni döneminde plantasyonlarda çalışmak üzere Afrika’dan bölgeye zorla getirilen kölelerin beraberlerinde şehre getirdikleri Afrika kültürünü ve dansını görebileceğiniz La Canchanchara Bar’da bir mola vereceğiz. Turun ardından otele transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

TRİNİDAD / SANTA CLARA / VARADERO

Sabah kahvaltıdan sonra 1958 yılında, Küba devrimi sırasındaki en kilit savaşların yaşandığı yer olan Santa Clara’ya hareket. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra, dünyaca ünlü devrimci lider Ernesto Che Guevara’nın anıtını, mozolesini ve tren anıtını ziyaret edeceğiz. Aslen Arjantinli bir doktor olan Che Guevara, 1950’lerde tanıştığı Fidel Castro ile beraber Küba Devrimi için savaşıp, ülkenin efsanevi kahramanı olduktan sonra Bolivya’da yine sosyalist devrim uğruna savaşırken ölmüştür. O ve silah arkadaşları anısına yapılan müze ve mozole, yakın dönem Küba tarihinin en önemli sembolünü oluşturuyor. Bu gezimizden sonra otobüsümüzle adanın kuzey sahilindeki incecik bir yarımada üzerine kurulu, dünyaca ünlü plajlarıyla her yıl Küba turizminin odak noktası olan Varadero’ya hareket ve plaj üzerindeki otelimize varış ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

VARADERO

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra 20 km uzunluğundaki harika bir sahil şeridi olan Varadero’da Karayip Denizi’nin muhteşem suyunun tadını çıkararak dinlenmek ve otelin aktivitelerinden istifade etmek için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Katamaran Turu’na iştirak edebilirler. Sabah erken saatte başlayacak bu turda Küba’nın kuzey sahilinin türkuaz rengi sularında tam gün süren bir tur yapacak, bölgedeki küçük adalara çıkma ve burada yunuslarla yüzme imkanı bulacaksınız. Bölgenin yerel lezzetlerini tadacağınız öğle yemeği tura dahildir. (Bu tura katılmak isteyenlerin en geç Trinidad’da rehberlerine rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir.) Öğle, akşam yemekleri ve geceleme otelimizde.

VARADERO / HAVANA / İSTANBUL

Sabah erken saatte özel otobüsümüz ile Havana José Martí Havalimanı’na transfer. (Yolculuk yaklaşık 2,5 saat sürecektir) Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Türk Havayolları’na ait TK724 nolu sefer ile 09:20’de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile ertesi sabah yerel 09:00’da varış.

TOPLAM 09 GECE / 10 GÜN

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

  • İstanbul / Havana / İstanbul arası Türk Havayolları ile ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti ve tüm havalimanı vergileri. Havana’da 4 gece seçeceğiniz otel kategorisinde oda kahvaltı bazında konaklama.
  • Trinidad’da 1 gece Trinidad del Mar Hotel, Varadero’da 2 gece Melia Varadero veya bir benzeri otellerde all inclusive esasına göre konaklama (all inclusive konaklamada yemeklerde alınacak bazı alkollü içecekler dahildir).
  • Havana ve Trinidad’da yarımşar günlük panoramik şehir turları (Trinidad şehrinde tur yürüyerek yapılacaktır).
  • Özel otobüs ile yapılacak olan, programda belirtilen tüm şehirlerarası yolculuklar ve havalimanı / otel / havalimanı transferleri. Programda belirtilen ve otel dışındaki yerel restoranlarda alınacak 5 adet öğle ya da akşam yemekleri (içki ve meşrubatlar hariç). Transfer ve turlar sırasında grupla beraber olacak yerel rehberler.
  • Tecrübeli rehberlik hizmetleri.
  • Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

  • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar. (telefon, minibar, kurutemizleme, vs.)
  • Programda belirtilmemiş olan öğle ve akşam yemekleri.
  • Kişi başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.
  • Küba vize ücreti.
tur rezervasyon yazılımı ile hazırlanmıştır.