LOS ANGELES - LAS VEGAS - SAN FRANCISCO TURLARI

BATI AMERİKA TURU

San Francisco (2) Muirwoods &  Sausolito-Castello Di Amorosa)

Las Vegas (2) (Red Rock Canyon)

Los Angeles (3) (Santa Monica-Universal Studio-San Diego)

THY ile 8 Gece 9 Gün 

Rezervasyon
1,599 $ 1,838 $ /
BİZ SİZİ ARAYALIM
Genel Bilgiler
Dahil Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Galeri
Ödeme Koşulları

1.Gün İSTANBUL – SAN FRANCISCO

İstanbul Havalimanı saat 10:00’da buluşma. Pasaport, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 079 nolu seferi ile saat 13:05’de Amerika’nın teknoloji merkezi San Francisco'ya hareket. Yerel saat ile saat 16:25'de varış. Havalimanında sizleri bekleyen rehberiniz ile buluşmanın ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

2. Gün SAN FRANCISCO

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği San Francisco turuna katılabilirler.(Bu güzel şehri tanıtan bir tur yapacağız.) Civic Center, Golden Gate Bridge, Balıkçı Rıhtımı ve Çin mahallesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Tur sonrası arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Muirwood&Sausalito ve Tekne ile Alcatraz turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk önce San Francisco'ya yaklaşık 45 dakika mesafede bulunan ve dev ağaçlar ile kaplı Muirwoods Milli Parkına gideceğiz. Burada yapacağımız enfes bir sabah yürüyüşünün ardından 20 dakikalık bir otobüs yolculuğu ile çok şirin bir kasaba olan Sausalito’ya gideceğiz. Kordon boyunda yürüyüş yaparken birbirinden güzel evleri görebileceksiniz. Ardından tekne ile San Francisco’ya geri dönerken bir zamanlar dünyanın kaçılması imkansız tek hapishanesi olarak bilinen Alkatraz’ı fotoğraflama şansını bulacak, aynı zamanda San Francisco şehrinin muhteşem manzarasına tanık olacaksınız. Tur bitiminde meşhur San Francisco sokaklarını filmlerden de çok iyi bildiğimiz Cable Car (kırmızı tramvaylar) ile Union Square'e keyifli bir yolculuk. San Fransicso'nun en hareketli bölgesinde Fashion District (Moda bölgesi) ve Çin mahallesi sizleri bekliyor. Rehberiniz akşam yemeği için sizlere önerilerde bulunacak. Yemek sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3. Gün SAN FRANCISCO - LAS VEGAS

Sabah otelimizden check-out. Bizleri bekleyen özel aracımız ile San Francisco Havalimanına hareket. Check-in, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Las Vegas'a uçacağız. Nevada eyaletinin en önemli turistik merkezi olan, dünyanın en büyük otellerine de ev sahipliği yapan gecelerin şehri Las Vegas’a varışın ardından havalimanında bizleri bekleyen rehberimiz ile buluşup, kendi aracımız ile meşhur Las Vegas Bulvarını ve otelleri anlatan bir panoramik tur yapacağız. Otele yerleşme ve ardından otel oryantasyonu. Las Vegas’ın dünyaca ünlü şovları ve akşam şansınızı denemek için binlerce masa ve slot sizleri bekliyor olacak. Geceleme otelimizde.

4.Gün LAS VEGAS

Sabah serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Grand Canyon turuna katılabilirler. Bu turumuzda sabah otelimizden ayrılıp, özel aracımız ile Las Vegas’tan Arizona Eyaletinde bulunan Grand Canyon’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra Grand Canyon’a varış. Varışımızı takiben helikopterleri organize eden görevliler bizleri helikopterlere götürecekler. 5-6 kişilik helikopterler Canyon'un en altında bulunan Colorado Nehrine doğru inerken muhteşem Canyon manzarasıyla büyüleneceksiniz. Aşağıda bizi bekleyen teknelerle nehir üzerinde bir tur yapacağız. Daha Sonra Helikopterler bizleri yukarıya çıkarırken yine muhteşem manzaralara tanık olma fırsatınız olacak. Dönüşte bizlere çevreyi gezdirecek otobüslerle son nokta olan Eagle Point'te (Kartal Noktası) Canyon'un muhteşem fotoğraflarını 800 metrelik uçurumun hemen yanından çekme ve yine burada Hualapai Kızılderelilerin çadırlarını fotoğraflama imkanınız olacak. Buradan tekrar otobüse binerek Guana Point’e gidiyoruz. Hualapai Kızılderililerin hazırladığı yemekleri yerken yine başka bir muhteşem manzaraya tanık olacaksınız. Yemekten sonra Terminale geri donup aracımıza binerek Las Vegas’a doğru yola çıkıyoruz. Hayatta bir kez mutlaka görülmesi gereken ve Dünya'nın 7 doğal harikasından biri olan bu muhteşem Canyon'un sahibi olan Hualapai Kızılderilileriyle tanışma fırsatı olan bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme otelimizde.

5. Gün LAS VEGAS - LOS ANGELES

Sabah otelimizden check-out ve Los Angeles’a doğru hareket. Yolda alacağımız kahvaltı ve öğle yemeği molasından sonra Los Angeles’a varış. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Los Angeles Şehir turuna katılabilirler. İlk durağımız filmlerden de anımsayacağınız Hollywood Bulvarı. Burada Oscar törenlerinin yapıldığı Kodak tiyatrosu (Yeni adıyla "Dolby Theater"), ünlü filmlerin galalarının yapıldığı Çin tiyatrosu, sinema ve müzik sanatçılarının el ve ayak izleri, ayrıca Şöhretler Yolu göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca bu bölgeden şehrin simgesi olan Dev Harflerle yazılı ünlü Hollywood yazısını fotoğraflama şansını bulacaksınız. Daha sonra ünlü Sunset Strip bulvarından Santa Monica bulvarına geçerek Beverly Hills’e ulaşıyoruz. Burada Beverly Hills’in meşhur sembolünü göreceğiz. Daha sonra ’’Pretty Woman’’ filminin çekildiği, dünyanın en lüks mağazalarının yer aldığı, meşhur Rodeo Drive’da kısa bir yürüyüş yapıp, Elvis Presley ve John Lennon gibi yıldızların senelerce ikamet adresi olan "Beverly Willshire Otel"ini göreceğiz. Rodeo Drive’dan ayrıldıktan sonra Los Angeles şehrinin merkezi olarak bilinen Downtown'a gidiyoruz. Burada göreceğimiz yerler arasında Olvera caddesi, Los Angeles şehrinin siluetini oluşturan gökdelenler ve şehrin ilk kurulduğunda oluşan tarihi merkezler var. Tur sonrası otelemize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde

6. Gün LOS ANGELES

Sabah serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Universal turuna katılabilirler. Dünya'nın en büyük parklarından biri olan bu parkta Amerikan rüyasının oluşmasında etkili olan filmlerin nasıl çekildiğini ve kahramanlarını yakından görme imkânı bulacaksınız. Dünyaca ünlü yönetmen Steven Spielberg’in yaratımcı danışmanlığını yaptığı Universal Studios’un neden dünyanın 1 numaralı stüdyosu ve eğlence parkı olduğunu çok daha iyi anlayacaksınız. Fakat bu park sadece bir eğlence değil dünya sinema tarihinin ve teknolojisinin yüzyıla varan deneyiminin de bir ürünüdür. 40’ın üzerinde şov, film seti ve eğlence sizleri kendi içine çekip eğlendirmekle kalmayıp, nefeslerinizi keserek filmlerin içinde hissi yaşatacaktır. Turdan sonra akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Santa Monica turuna katılabilirler. Sokak sanatçılarının gösterileriyle dolu ışıl ışıl Santa Monica’da bulunan şık kafelerde bir şeyler içerek yorgunluğunuzu atabilir, akşam yemeğinizi bu güzel yerde bulunan restoranlardan birinde alabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

7. Gün LOS ANGELES

Sabah serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği San Diego Turuna katılabilirler. Yıllardır Amerika’nin en güzel şehri seçilen San Diego da ilk durağımız La Jolla. Fok plajı ve sahilleriyle ünlü La jolla’ da doğanın ve lüks evlerin uyumunu görecek ve bol bol fotoğraf çekebileceksiniz. La Jolla dan ayrılıp 2. durağımız olan Old Town’a gidiyoruz. California’nın doğum yeri olan Old Town da kendinizi adeta Meksika da hissedeceğiniz bir atmosfer sizleri bekliyor. Old Town sonrasında; Sea Port Village, Midway uçak gemisi, II. Dünya Savaşının simgesel görseli olan Unconditional Surrender Statue heykeli, Amerikan Deniz kuvvetlerini üssünün bulunduğu ve aynı zamanda Amerika'nın en büyük ahşap binası olan ve “Bazıları Sıcak Sever” filminin de çekildiği tarihi Hotel Del Coronado’nun da bulunduğu Coronado adası ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde. NOT: Midway uçak gemisi ziyareti sadece dışarıdan fotoğraflama olarak yapılacaktır

8.Gün LOS ANGELES – ISTANBUL

Sabah odalarımızı boşaltıyoruz. Uçak saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz olursa ekstra olarak düzenleyeceğimiz Sahil kentleri turuna katılabilirler. Bu programda Amerika’nın en yoğun ikinci limanı olan Long Beach’de, ünlü Queen Mary gemisini, Formula 1 yarışlarının yapıldığı pisti göreceğiz (Grand Prix of Long Beach). Pasifik Okyanusu kıyısından güneye doğru inerek; Newport Beach, Seal Beach, Huntington Beach, Laguna Beach görülecek diğer yerler arasındadır. Akşamüstü Los Angeles'a varış, havalimanına transfer ve saat 18:25’de Türk Hava Yollarının TK10 uçağı ile İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta

9.GÜN İSTANBUL

Yerel saat ile 17:35’de İstanbul Atatürk Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER:

 • Türk Hava Yolu ile İstanbul – San Francisco / Los Angeles – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Amerikan iç hatları ile San Francisco - Las Vegas arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergileri ve uçuş sigortaları
 • San Francisco’da Red Roof Inn SFO veya benzeri otelde 2 gece oda bazında konaklama
 • Las Vegas’da Circus Circus veya benzeri otelde 2 gece oda bazında konaklama
 • Los Angeles’da Baymont InnAX Hotel veya benzeri otelde 3 gece oda bazında konaklama
 • Tecrübeli rehberlik hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası dahildir.

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Programda belirtilmemiş olan turlar, kahvaltılar, öğle ve akşam yemekleri.
 • Kalınacak olan otellerdeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, vb.)
 • ABD vize ücreti.
 • Kişi başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.
 • Amerika içi uçuşlarda valiz başına 15 ile 25 USD arası ücret alınmaktadır. (01 Temmuz 2008 tarihi itibarı ile ABD Sivil Havacılığı tarafından bu kural yürürlüğe konulmuştur.)
 • Rehber ve şoför bahşişleri (Amerika'da günlük kişi başı 5$ önerilir)
 • Ekstra turlar
tur rezervasyon yazılımı ile hazırlanmıştır.