KÜBA & MEKSİKA & AMERİKA TURLARI

 KÜBA & MEKSİKA & AMERİKA TURLARI 

Havana (4) (Pinar del Rio &  Hemingway & Devrim Müzesi)

Cancun (3) (Chichen Itza) / Miami (2) (Key West & Star Island)

THY ile 11 GÜN

Rezervasyon
3,399 $ 3,909 $ /
BİZ SİZİ ARAYALIM
Genel Bilgiler
Dahil Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Galeri
Ödeme Koşulları

1.Gün İSTANBUL / HAVANA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 22:45’de buluşma. Sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Ardından Türk Havayolları’nın TK 183 nolu seferi ile saat 01:40’da (13’ünü 14’üne bağlayan gece) Karayip Denizi’nin en güzel adalarından biri olan ve hâlâ koyu bir komünizm rejimiyle yönetilen dünyadaki ender ülkelerden; sahilleri, sıcakkanlı insanları, gece hayatı, rom, puro ve salsası ile ünlü Küba’nın başkenti Havana’ya hareket. Yerel saat ile 07:50’de varış. (Havana’ya varışta pasaport ve gümrük işlemleri oldukça ağır ilerlemektedir. Bundan ötürü biraz sabırlı olmanızı tavsiye ederiz.) Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Havana şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında çoğu UNESCO’nun koruması altında olan Barok tarzı binalar, eski Amerikan arabaları ile ünlü sokaklar, efsanevi lider Fidel Castro’nun zamanında saatlerce süren ünlü nutuklarını okuduğu Devrim Meydanı, Washington’daki Capitol’den esinlenerek yapılmış El Capitolio, Katedral Meydanı, Armas Meydanı, El Morro Kalesi, Prado Caddesi, Sahil Şeridi, Ernest Hemingway’in gittiği barlar sokağı ve Floridita Bar göreceğimiz yerler. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.Gün HAVANA (PINAR DEL RÍO & VIÑALES VADİSİ)

Sabah kahvaltıdan sonra dinlenmek, çevreyi gezmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Küba’nın en güzel bölgelerinden biri olan ve meşhur Küba purolarının yapıldığı Pinar del Río’yu ve tipik Küba köylerinin bulunduğu Viñales Vadisi’ni ziyaret edebilirler. (Bu turumuza öğle yemeği dahildir.) Turdan sonra otelimize transfer. Geceleme otelimizde (akşam yemeği serbest olarak alınacaktır).

3.Gün HAVANA (HEMİNGWAYS HAVANA & DEVRİM MÜZESİ)

Sabah kahvaltıdan sonra dinlenmek, çevreyi gezmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman. Dileyenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Hemingway’in Havana’sı diye adlandırılan turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu turumuzda dünyaca ünlü efsanevi yazar Ernest Hemingway’in yaşadığı yer olan La Vigia’yı, bir balıkçı köyü olan Cojimar’ı ki Hemingway ünlü kitabı ‘’The Old Man and The Sea’’yi yazarken buradan ilham almıştır, Hemingway’in heykelini, teknesinin kaptanının (Gregori Fuentes) devamlı surette uğradığı ve kendisi için bir mabet niteliğindeki Las Terrazas adlı restoranı, Havana Denizcilik Kulübünü, yazarın 1930’larda her defasında hiç değiştirmeden kaldığı Ambos Mundos Otelinin 511 numaralı odasını ve ardından Küba’nın verdiği bağımsızlık mücadelesine dair birçok eserin bulunduğu ‘Devrim Müzesini’ ziyaret edeceğiz. Turdan sonra otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.Gün HAVANA

Sabah kahvaltıdan sonra dinlenmek, çevreyi gezmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman. Özellikle fotoğraf çekmek isteyenler için tavsiyemiz şehrin merkezindeki ara sokaklarda kaybolabilir ve çok güzel kareler yakalayabilirsiniz. Alışveriş için San Jose pazarını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz, burada hediyelik eşyalar ve yağlı boya resimler bulabilirsiniz. Gece ise dilerseniz gece Tropicana Show ya da Parisienne Show’a rezervasyon yaptırıp keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

5.Gün HAVANA / CANCUN

Sabah erkenden havalimanına transfer. (Kahvaltı bugün paket halinde alınabilir) Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Interjet Havayolları’na ait 4O 4903 nolu sefer ile saat 10:10 da dünyanın en önemli tarihi ve turistik beldesinden biri olan Cancun’a hareket. Kısa bir uçuştan sonra yerel saat ile 11:20’de varış. (Bugünkü Havana / Cancun uçuşu aktarmalı ve daha geç bir vakitte olabilir). Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile kısa panoramik bir tur yaparak otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6.Gün CANCUN (CHICHEN ITZA)

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel otobüsümüz ile Maya – Toltek sentezi bir kent olan Chichen Itza’yı ziyaret edeceğiz. Önceleri Maya kenti olan Chichen Itza, 13.yy’da Toltek istilasına uğramıştır. Mayalar’ın en ilginç yapılarından El Caracol – Gözlemevi, Chichen Itza’da bulunmaktadır. Mayalar, Güneş ve Ay’ın doğuş ve batış hareketlerini saptamak için bu yapının platform, kapı ve pencerelerinin oluşturduğu gözlem hattını kullanmışlardır. Dağınık bir düzende göreceğimiz diğer yapılar arasında Tanrı Kukulkan’a adanmış tapınak El Castillo, Rahibeler Manastırı, Casa Colorada, Savaşçılar Tapınağı bulunmaktadır. Bu yapıların duvar resimlerinde, Tolteklerin Chichen Itza’yı fethi ve Maya liderlerinin kurban edilişi resmedilmiştir. Aztek ve Maya kültürlerinde yaygın olan bir çeşit top oyunun oynandığı top sahası (Pelote günümüzde Fransa’da resmi bir spor olarak oynanmaktadır) ve insan kurbanı kültürünün Chichen Itza’da da varolan bir gelenek olduğuna işaret eden Tzompantli – Kafatası Rafı bulunmaktadır. İnsan kurbanının, Maya kentine Tolteklerle gelen bir gelenek olduğu rivayet edilir. Bu yapıda, duvarlarının üzeri kafatası kabartmalarıyla kaplanmıştır. Turumuzun ardından Cancun’a dönüş. Geceleme otelimizde.

7.Gün CANCUN (TULUM & XCARET)

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak tam gün sürecek olan öğle ve akşam yemekli Tulum ve Xcaret turunu gerçekleştireceğiz. Tulum’da arkeolojik bölgeyi ziyaret ettikten sonra Xcaret Eco Tema parkına devam edeceğiz. Tema parkında Mayan kültürünü, Flora ve Fauna, arkeolojik turları ve su atraksiyonlarını barındırmaktadır. Akşamüzeri ise akşam yemeğimizin eşliğinde 300 den fazla oyuncunun sahne aldığı Meksika tarihini pre-Hispanic zamandan bugüne dek anlatan renkli kostümler ve danslarla müzikal bir şov’a sahit olacaksınız. Ardından otelimizde transfer ve geceleme otelimizde.

8.Gün CANCUN / MİAMİ

Sabah erken saatte havalimanına transfer. (Bu sabah kahvaltı paket olarak alınacaktır). Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra American havayollarına ait AA2494 nolu sefer ile 09:10’da Miami’ye hareket ve yerel saat ile 11:55 de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile bu şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu tur esnasında Coconut Grove, Coral Gables, Tarihi Biltmore Hoteli, Bayside, Miami Beach, zenginlerin mahallesi, Kübalı göçmenlerin oturduğu ve vatan hasreti çektikleri için oluşturdukları büyük bir mahalle olan Little Havana bölgelerini göreceğiz. Ardından otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

9.Gün MİAMİ

Sabah serbest olarak alınacak kahvaltıdan sonra arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Kuzey Amerika Kıtasının ve ABD’nin Atlas okyanusu kıyısındaki en güney uç noktası olan ayrıca Küba’ya en yakın ABD şehri olan Key West‘e günübirlik geziye katılabilirler. Bu gezi esnasında Key West’in egzotik ortamını, ünlü yazar Ernest Hemingway’in evini, tarihi binaları ve ünlü barlarını görebilirsiniz (bu turu kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz). Geceleme Miami’deki otelimizde.

10.Gün MİAMİ / İSTANBUL

Sabah serbest olarak alınacak kahvaltıdan sonra arzu edenler ekstra olarak rehberimizin düzenleyeceği Bayfront Park’tan hareket Tekne ile yıldızlar adası turuna katılabilirler. Bu turda dünyanın en ünlü sanatçılarının ya da zenginlerinin muhteşem evlerini ve malikanelerini tekne ile görecek, milyonlarca dolarlık bu teknoloji ve mimari harikası evlere hayran kalacaksınız (bugün odaların saat 12’ye kadar boşaltılması gerekmektedir). Akşama doğru rehberinizin size ileteceği saatte Miami Uluslararası Havalimanı’na transfer. Burada yapılacak yeni check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra THY’ye ait TK 078 nolu sefer ile 21:00 de İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

11.Gün İSTANBUL

Öğleden sonra yerel saat ile 15:15 de varış. Turumuzun sonu.

TOPLAM 11 GÜN

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • İstanbul / Havana - / Miami / İstanbul arası THY ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti.
 • Havana / Cancun / Miami arası American Airlines, Interjet vb. ile ekonomi sınıfı tek yön uçuşlar.
 • Yukarıda belirtilen tüm havayollarının güvenlik ve havalimanı vergileri.
 • Havana’da 4 gece Nacional Hotel’de veya bir benzerinde oda kahvaltı bazında konaklamalar.
 • Havana’da şehir turu esnasında alınacak öğle yemeği (içki ve meşrubatlar hariç)
 • Cancun’da 3 gece Hotel Presidente Intercontinental’de veya bir benzerinde yatak kahvaltı bazında konaklamalar.
 • Miami’de 2 gece Hotel Intercontinental Hotel veya bir benzerinde sadece yatak bazında konaklamalar.
 • Cancun ve Miami’de panoramik şehir turu ve havalimanı transferleri.
 • Programda dahil olarak belirtilen tüm turlar ve sit alanı, müze, katedral giriş ücretleri. (Bazı müze ve katedraller sadece panoramik olarak dışarıdan görülecektir.)
 • Özel araç ile kat edilen yollarda ödenecek olan tüm otoban ücretleri.
 • Tüm havalimanı / otel / havalimanı transferleri.
 • Havaalanı ve oteldeki vale bahşişleri.
 • Meksika’da kişi başına % 2 tutan otel vergisi, % 15 olarak ödenen hizmet vergisi ve % 15 tutan federal vergiler.
 • Tüm tur boyunca gruba tahsis edilecek olan klimalı bir araç.
 • Meksika ve Küba’da seyahat süresince gruba hizmet edecek olan İngilizce bilen yerel rehberler.
 • Türsab zorunlu iflas sigortası.
 • Tecrübeli rehberlik hizmeti.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar. (telefon, minibar, kurutemizleme, vs.)
 • Programda belirtilmemiş olan yemekler.
 • Program fiyatına dahil olan yemeklerde alınacak olan içki ve meşrubatlar.
 • Küba vize ücreti.
 • Ayakbastı ücretleri. Kişi başına yaklaşık 50 ila 55 USD arasıdır. Bu meblağ makbuz karşılığında her yolcu tarafından münferiden ödenir.
 • Amerika ve Küba vize ücreti.
 • Havana Havalimanı’nı terk ederken ödenen çıkış vergisi (25 Euro civarında).
 • Amerika-Meksika arası uçuşlarda valiz başına 15 ile 25 USD arası ücret alınmaktadır. (01 NİSAN 2008 tarihi itibarı ile ABD Sivil Havacılığı tarafından bu kural yürürlüğe konulmuştur.)
tur rezervasyon yazılımı ile hazırlanmıştır.