St. PETERSBURG & MOSKOVA GEZİSİ

RUSYA

St. PETERSBURG (4) MOSKOVA (3)

Türk Hava Yolları ile 7 Gece 8 Gün & Hızlı tren

Tam Gün Öğle Yemekli Tüm Geziler Dahil..!

Rezervasyon
1,495 $ 1,794 $ /
BİZ SİZİ ARAYALIM
Genel Bilgiler
Dahil Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler
Galeri
Ödeme Koşulları

1.Gün İSTANBUL ST.PETERSBURG

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 09.00’da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları TK 401 sefer sayılı uçuşu ile 11.00 da hareket. Yerel saat ile 14.50’de St.Petersburg’a varış ( uçuş süresi 3 ssat 20 dk ) ve karşılanma. Özel otobüsümüzle otelimize transfer, otel ve çevre tanıtımından sonra odalara yerleşme.Serbest zaman, geceleme otelimizde.

2.Gün St. PETERSBURG  (Tam Gün, Öğle yemekli Gezi)

Sabah kahvaltısı ve rehberimizle buluşma.Özel otobüsümüzle St.Petersburg şehir tanıtım gezisi.NevskyCaddeis,KazanKatedrali,St.IsaacKatedrali,Peterand Paul Kalesi,Saraylar Meydanı görülecek yerler arasındadır.Öğle yemeğinden sonra ünlü Nevsky Caddesinderehberimizin bilgi anlatımı eşliğinde yürüyüşyapıyoruz. Ünlü caddede Kanlı Kilise Kazan Katedrali,HermitageMüzesi,Marinsky Tiyatrosu gibi yapıların tarihini rehberiniz tarafından dinleyecek, bol bol fotoğraf imkanı bulacaksınız.Akşam üstü geziden sonra otelimize dönüş.Serbestzaman,geceleme otelinizde.

3.Gün St. PETERSBURG (Tam Gün, Öğleyemekli Gezi)

Sabah kahvaltısı ve Hermitage Müzesi turu. Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından ve Neva Nehri yanında bulunan Dünya’nın ve Rusya’nın en büyük müzelerinden Hermitage Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Bu ünlü müze ziyaretinden sonra öğle yemeği. Öğle yemeği sonrası Neva Nehrinde tekne gezisi yapıyoruz.St.Petersburg’un tarihi güzelliğini nehir boyunca görebileceksiniz. Gezi bitimi otelimize dönüş.Serbestdinlenme,geceleme otelinizde.

4.Gün St. PETERSBURG (Tam Gün, ÖğleYemekli Gezi)

Sabah kahvaltısı sonrası PushkinSarayı ve Park ile ve Petergoff Saray ve Parkgezisi.Çarlık dönemi aristokrasinin Çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada, şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Petergoff Sarayı, Finlandiya Körfezi’nde bulunan ve Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık saraydır. Paris’teki Versailles’a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir.Öğle yemeği gezi esnasında alınacaktır.Gezi bitimi otelimize dönüş, geceleme otelimizde.

5.Gün ST.PETERSBURG – MOSKOVA (hızlıtren ile)

Sabah kahvaltısı rehberimizle buluşma,Özelotobüsümizle Tren istasyonuna transfer ve Hızlı Tren Sapsan ile Moskova’ya hareket.Yaklaşık 4 saatlik tren yolculuğundan sonra Moskova Tren İstasyonuna varış,karşılanma ve Rehberinizle buluşma.ÖzelotobüsümizleRestauranta transfer ve Öğle yemeği.Öğle yemeğinden sonra otelimize transfer,serbestdinlenme.Geceleme otelinizde.

6.Gün MOSKOVA (Tam Gün, ÖğleYemekli Gezi)

Sabah kahvaltısı ve rehberimizle buluşma. Özel otobüsümüzle tam gün gezi. Gezimizde; Tverskaya Caddesi, Moskova Nehri, Poklonnoya Tepesi, ünlü Bosoi Tiyatrosu, Kızıl Meydan ve Kremlin Saray Meydanı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca ünlü Kurtarıcı Katedralini,TretyakovGaleresini ziyaret edeceğiz. Ziyaret sonrası Arbat caddesinde rehber eşliğinde yürüyüş ve Metro gezisi. yapıyoruz. Öğle yemeği gezi esnasında alınacaktır. Gezi bitimi otelimize transfer,serbestdinelnme.Geceleme otelinizde.

7.Gün MOSKOVA (Tam Gün, Öğle Yemekli Gezi)

Sabah kahvaltısı ve rehberimizle buluşma.Özel otobüsümüzle Rusya’nın ana sembolü olan Kremlin gezisi.Kremlin avlusunda rehber eşliğinde gezimizi tamamladıktan sonra Kızıl Meydan’da rehber eşliğinde yürüyüş yapıyoruz. Moskova’nın en önemli Meydanı olan Kızıl Meydan ve Lenin Mozelesini yakında görebileceksiniz.St.Basil Katedralinde fotağraf çektirmeyi unutmayınız.AlexanderBahçesinnde dolaştıktan sonra otelimize dönüş. Öğle yemeği gezi esnasında alınacaktır. Akşam serbest,Geceleme otelinizde.

8.Gün MOSKOVA - İSTANBUL

Erken Sabah kahvaltısından sonra rehberinizle buluşma ve Hava Limanına transfer.Bagaj,bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları TK 418 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a 14:50’de hareket.Türkiye saati ile 18:00’de İstanbul’a varış. Gezimizin sonu. ( Uçuş süresi 3 saat)

Not: Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport numaraları,evadresleri,Telefonları,Pasaprot alınış /geçerlilik ve doğum tarihi bilgilerinin unutulmamasını önemle rica ederiz.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 • Türk Havayolları ile İstanbul-St.Petersburg& Moskova-İstanbul uçak biletleri
 • Hızlı tren ile Moskova/St Petersburg arası ulaşım
 • Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,
 • Belirtilen otellerde otellerde7 gece 8 Gün oda& kahvaltı konaklamalar,
 • Havaalanı / otel / havaalanı transferler,
 • Programda adı geçen geziler, Geziler esnasında 6 adet öğle yemeği
 • ProfesyonelLokal Türkçerehberlik hizmetleri.
 • Seyahat sigortası

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 • Kişisel harcamalar,
 • Vize Ücreti( 135.USD )
 • Yemeklerdeki içecekler,
 • Akşam yemekleri
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı (15 TL)
tur rezervasyon yazılımı ile hazırlanmıştır.